Немає, напевно, людини, яка б хоч раз в житті не захворіла на ту чи іншу недугу. Навіть, маючи міцне здоров’я, все одно в ранньому віці людина переживає дитячі хвороби, у дорослому — грип чи ОРЗ. А що вже казати про пандемію коронавірусу, яка, за станом на 21 січня 2024 р., вразила більше 774 млн людей по всьому світу!
Отож Всесвітній день хворого торкається кожної людини на Землі і має величезне соціальне значення. Він нагадує медичному співтовариству про значення емпатії та співчуття у його роботі, велику відповідальність перед хворими і вшанування їхньої боротьби з хворобами та нестатками здоров’я.
Наукові співробітники, викладачі та лікарі-інтерни ОНМедУ роблять великий внесок у лікування і профілактику захворювань, з якими звертаються мешканці Одеси та інших регіонів країни. Чуйне ставлення до кожного пацієнта, розуміння його проблем, лікування та подальша реабілітація стали взірцем відношення до пацієнтів серед медичної спільноти міста, а консультації провідних вчених користуються великим авторитетом серед хворих.
Здобувачі вищої освіти ОНМедУ вчаться спілкуванню з потенційними пацієнтами — людьми похилого віку — під час занять, присвячених профілактиці різних захворювань та здоровому способу життя, які вони проводять в Університеті Третього віку, що діє у Терцентрах різних районів міста.
Освіта, яку набувають студенти в ОНМедУ, дає їм можливість стати справжніми амбасадорами здоров’я та популяризувати здоровий спосіб життя. Велика профорієнтаційна робота ведеться серед випускників шкіл для того, щоб показати молоді значення професії лікаря, медичної сестри чи фельдшера, які так необхідні у будь-які часи.
Нехай кожен день у медичних закладах буде Днем хворого — з увагою, турботою та розумінням потреб кожного пацієнта!