Звання «Заслужений діяч науки і техніки України» отримав співробітник ОНМедУ — професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри психіатрії та наркології Михайло Михайлович Пустовойт

22 січня 2019 р. в Одеському театрі опери та балету відбулась церемонія нагородження державними нагородами та почесними званнями. Губернатор Одеської області Максим Степанов подякував видатним одеситам за особистий внесок у розвиток наукового, економічного і  соціального потенціалу області та держави, вручив державні нагороди й  відзнаки. Серед науковців, підприємців, державних діячів отримав звання «Заслужений діяч науки і техніки України» співробітник нашого університету  — професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри психіатрії та наркології Михайло Михайлович Пустовойт.

За більш ніж 20 років лікарської та наукової діяльності Михайло Михайлович подолав шлях від лікаря-інтерна в Івано-Франківській клінічній психіатричній лікарні № 1 до завідувача кафедри Одеського медуніверситету. В 1996 р. він вступив до магістратури з психіатрії у Львівському медичному університеті імені Данила Галицького, а після її закінчення з відзнакою був направлений на посаду асистента кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківської державної медичної академії. У 2000 р. закінчив виконання та успішно захистив кандидатську дисертацію «Дисоціація при невротичній істерії (клініко-експериментальне дослідження)». Під час виконання дисертації переклав та валідував на великій популяційній вибірці сучасний скринінговий інструментарій діагностики дисоціативних розладів Dissotiative Expiriens Scale (Carlson E. B. & Putnam F. W., 1993).

У 2001−2002 рр. працював запрошеним науковцем в Тюбінгенському Університеті імені Карла Еберхарда. У 2002 р. отримав стипендію міжнародного фонду католицької церкви для набуття повної фахової освіти психоаналітика у Німеччині. Першим в Україні виконав кваліфікаційний стандарт Міжнародної психоаналітичної асоціації (заснована в 1910 р.) і у 2007 р. став її дійсним членом. Під час навчання у Німеччині почав перекладати сучасну психоаналітичну літературу і, врешті-решт, започаткував видавничу серію «Психоаналітична література» українською мовою. У 2011 р. заснував Українське психоаналітичне товариство (УПТ), визнаване міжнародною спільнотою. Сьогодні М. М. Пустовойт є її обраним президентом.

З 2003 р. працював на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології ОНМедУ. У 2005−2010 рр. виконував докторську дисертацію з психіатрії, присвячену розробці психосоматичної моделі психотичних розладів у інволюційному періоді життя. В процесі виконання дисертації ним особисто розроблено методику психодинамічно орієнтованої психотерапії пацієнтів з інволюційними психозами. У 2010 р. успішно захистив докторську дисертацію.

У 2011−2012 рр. М. М. Пустовойт обіймав посаду завідувача кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології ОНМедУ. У той період роботи в партнерстві з відділом психосоматичної медицини Тюбінгенського Університету (Німеччина) займався вивченням патофізіологічних аспектів короткотривалого голодування. Результати даних досліджень були опубліковані в європейському фаховому журналі “European Journal of Clinical Nutrition”, що входить у наукометричну базу SCOPUS. З 2013 р. по вересень 2017 р. обіймав посаду ректора Київського інтитуту сучасної психології та психотерапії. Перебуваючи на цій посаді, створив навчальні програми з курсу психосоматичної медицини та курсу підвищення кваліфікації для психотерапевтів «Психоаналітична теорія та основи психоаналітично орієнтованої психотерапії». Брав участь у створенні навчальних програм для підготовки фахівців за напрямами «Когнітивно-біхейвіоральна терапія», «Основи клієнт-центрованої терапії», «Групова психоаналітична психотерапія», «Психологічне консультування та психотерапія дітей, підлітків та батьків». За час роботи М. М. Пустовойта на вказаній посаді в Київському інституті сучасної психології та психотерапії було проведено десять теоретико-практичних навчальних семінарів з міжнародною участю провідних фахівців у галузі психотерапії, чотири Всеукраїнські конференції для психологів і психотерапевтів України. Професор Пустовойт увійшов до складу Міжнародної консультативної ради Міжнародного психоаналітичного університету (Берлін, Німеччина).

З 2008 по 2013 рр. був членом спільної україно-німецько-польської робочої групи з реформування психіатрії в Україні під керівництвом Міністерств охорони здоров’я України та Німеччини.

З вересня 2017 р. М. М. Пустовойт обіймає посаду завідувача кафедри психіатрії та наркології ОНМедУ. За час роботи на цій посаді створив перший в Україні освітній проект з діалектично-біхейвіоральної терапії разом з Інститутом наукової психотерапії (Фрайбург, Німеччина). Виступив ініціатором і співавтором першого в Україні міжнародного наукового форуму «Одеські психіатричні читання» (15.06−17.06 2018 р.), організував форум «Психотерапія» на міжнородній конференції «Українська психіатрія в світі, що швидко змінюється». Під його науковим керівництвом заплановано дві кандидатські та одну докторську дисертації.

М. М. Пустовойт є членом редакційних колегій фахових наукових журналів Одеси та Києва, членом Спеціалізованої вченої ради К 26.620.01 із захисту дисертацій за спеціальністю 14.01.16 «Психіатрія».

Він є членом робочої групи з розробки концепції розвитку психіатрії в Україні до 2025 р., співавтором посібників для студентів вищих навчальних закладів.

Автор понад 100 наукових публікацій у фахових і міжнародних виданнях, співавтор робочих програм з психіатрії, психіатрії та наркології, медичної психології для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ−IV рівня акредитації.

Професорсько-викладацький склад ОНМедУ, колеги з кафедри психіатрії та наркології щиро вітають професора Михайла Михайловича Пустовойта та бажають нових досягнень і звершень.