Щороку у березні проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Це – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом.
Мікобактерія туберкульозу стійка до навколишнього середовища, не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Найбільш вразливими є особи з ослабленою імунною системою. Зокрема ВІЛ-інфіковані, хворі на цукровий діабет, хронічні та онкологічні захворювання. Також у групі ризику – люди, чий організм виснажений надмірним перевантаженням, постійними стресами, поганим харчуванням, зловживанням алкоголем, наркотиками, тютюном.
За даними ВООЗ, у світі близько 10,6 млн осіб хворіють на туберкульоз, а 1,5 млн людей щорічно помирають внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.
За даними Центру громадського здоров’я України, у 2023 році в Україні зареєстрували 19 851 людину, хвору на туберкульоз, серед них: діти віком 0-14 років – 639 осіб; підлітки віком 15-17 років – 196 осіб. Про це йшла мова на Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Туберкульоз та його наслідки. Перспективи подолання». Як було зазначено на конференції, фахівці кафедри професійної патології і функціональної діагностики та фтизіопульмонології Одеського медичного університету розробили спеціальний курс навчання з профілактики та лікування туберкульозу для сімейних лікарів.