УНІВЕРСИТЕТСЬКІ КЛІНІКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОПОВНЮВАТИ СВОЇ ВІДДІЛЕННЯ НОВІТНІМ ОБЛАДНАННЯМ

Відділення лабораторної діагностики та молекулярно-генетичних досліджень Університетської клініки прагне у своїй роботі надати можливість пацієнтам і лікарям отримувати у найкоротший час якісні та достовірні результати лабораторних досліджень зав­дяки використанню сучасних технологій.

У 2021 році придбана та впроваджена у роботу лабораторії автоматична система імунофлуоресцентного аналізу АІА-900 (виробник TOSOH, Японія), яка дозволяє проводити визначення у крові гормонів (статевих, щитоподібної залози та інших), онкомаркерів, ві­тамінів.

Аналізатор за 18–20 хвилин (на деякі аналізи потрібно до 40 хвилин) здійснює певний призначений лікарем аналіз. Раніше це тривало досить довго, що погіршувало ситуацію зі встановленням точного діагнозу та подальшим лікуванням пацієнтів.

АІА-900 працює за принципом імуноферментного флуоресцентного аналізу, який об’єднує ІФА (ELISA) з вимірюванням флуоресценції кінцевого продукту.

Ця технологія забезпечує від­мінну чутливість і специфічність аналізу та дозволяє отримувати максимально точний результат за мінімальний час та з мінімальними затратами. Для проведення тесту необхідний лише один тестовий кап із реагентом, в якому проходять всі етапи дослідження: розбавлення, додавання зразка, інкубація, промивання, детекція. Це дозволяє заощадити додаткові витратні матеріали та мінімізувати появу помилок за рахунок виключення «людського фактора». Не по­трібні щоденні калібрування, чищення та заправка приладу — просто необхідно вставити тестовий кап та пробу пацієнта в аналізатор і натиснути кнопку «Старт». Даний прилад завжди готовий до використання і потребує мінімального технічного обслуговування.