Сучасні симуляційні технології, як інструмент безпеки у медицині критичних станів – саме таким було направлення конференції за міжнародною участю, що пройшла цими днями в Одесі.
Захід був організований професорами ОНМедУ, і проходив саме на базі симуляційних класів медичного вишу, яких до речі у нього 9. Конференція проходила два дні і складалася з теоретичної частини та практичної, тобто майстер-класів. Саме вони проходили у симуляційних кабінетах ОНМедУ. З групи учасників, якими були практикуючі лікарі, обиралися 6 осіб. Кожному з них була визначена своя роль: акушер-гінеколог, анестезіолог і т.п. Вони мали продемонструвати іншим учасникам та тренерам-інструкторам майстер-класу, яким чином розв’язуватимуть справжню клінічну ситуацію. Наприклад, ось ця група мало показати свої дії під час еклампсії, тобто виникнення у вагітної жінки судом. Окрім правильного вирішення ситуації для пацієнта, група повинна була показати роботу в команді, взаємодію лікарів різних спеціальностей. Дії групи фіксували тренери-інструктори, а також за ними спостерігали їх колеги у сусідній кімнаті. Після того, як ситуація була вирішена, усі разом обговорювали що було зроблено правильно, що можна було б змінити, а чого взагалі не треба було робити.
За два дні учасники майстер-класів відпрацювали більше десятка сценаріїв. А розробляли їх командно фахівці з Києва, Одеси, Вінниці, а також Парижу. Слід зазначити, що приїхали на конференцію лікарі-практики різних спеціалізацій з медичних закладів Одеси та області, а також інших регіонів України. Конференція у такому форматі проходила вперше. Проте, як зазначають організатори, – не в останнє. Адже планується, що проведення таких тренінгів у симуляційних класах ОНМедУ для лікарів-практиків, стануть традиційними.