Проведення занять з керівним складом Військово-Морських Сил України з надання домедичної допомоги в екстремальних і бойових умовах

Незважаючи на суворі погодні умови, в березні 2018 року в Одеському  регіоні були проведені збори керівного складу Військово-Морських Сил України.  Складовою  цих  зборів були заплановані заняття з надання домедичної допомоги в екстремальних і бойових умовах. Особлива увага була надана організації медичного  забезпечення  особового складу ВМС.

Як зазначив перший заступник командувача  Військово-морських Сил України  контр-адмірал О.Неїжпапа – це питання є важливим для збереження здоров’я та врятування життя наших захисників.  Він також підкреслив,  що дуже актуальним є медичне забезпечення та порядок  організації  евакуації поранених, тому що від умілих та правильних дій медичної служби залежить  боєздатність наших бойових підрозділів.

Професорсько-викладацький склад  кафедри медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університету  провів  заняття з керівним складом Військово-Морських Сил України              з тактичної  медицини, та наданню домедичної  допомоги в екстремальних і бойових умовах, а саме на полі бою, що є основною запорукою врятування життя пораненому.

Вони продемонстрували  якісні  професійні уміння та відпрацьовані навички роботи на багатоцільовому  симуляторі  життєдіяльності пацієнта при бойовій травмі та травматичній кровотечі.

Заняття проводились також на манекенах  «ТОРС»  для  серцево-легеневої реанімації зі світловою індикацією  та на богатоцільовому тренажері для відновлювання прохідності дихальних шляхів,  якими оснащена кафедра медицини катастроф та військової медицини  Одеського національного медичного університету.

Після занять був проведен  практичний тренінг з прийняттям заліків у керівного складу Військово-Морських Сил України  по наданню домедичної  допомоги  в бойових умовах.

Завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ОНМедУ,
доцент В.П. Майданюк