Шановні колеги та медична спільнота!
На 90-му році життя помер доктор медичних наук, професор
Сергій Олександрович ГЕШЕЛІН.
Сергій Олександрович Гешелін народився в 1930 р. в сім’ї професора оториноларинголога Олександра Ісааковича Гешеліна і став продовжувачем династії професорів-хірургів, заснованої його дідом, Ісааком Соломоновичем Гешеліним.
У 1953 р. після закінчення з відзнакою лікувального факультету Одеського медичного інституту С. О. Гешеліна було направлено на Донбас, де він спочатку працював хірургом в медсанчастині шахти, потім у Горлівській міськлікарні. У 1956 р. Сергій Олександрович повертається до Одеси й починає працювати ординатором хірургічного відділення міської лікарні № 1 (колишньої Єврейської, тієї ж, де більше 40 років працював його дід).
З 1969 р., протягом 10 років, він завідував хірургічним відділенням. У 1978 р. професор Гешелін очолив курс онкології, з 1989 р. керував кафедрою шпитальної хірургії та хірургії стоматологічного факультету Одеського медичного інституту їм. М. І. Пирогова, а з 2008 по 2013 рр. завідував кафедрою загальної хірургії Одеського національного медичного університету.
У 1962 р. С. О. Гешелін захистив кандидатську дисертацію «Дыхание и кровообращение при высокой и тотальной спинномозговой анестезии». Своїми дослідженнями він довів, що ускладнення спинномозкової анестезії у вигляді порушень дихання настають унаслідок фармакологічної блокади периферичних нервів, а не бульбарних центрів, як вважалося раніше.
Докторську дисертацію на тему: «Нарушения обмена натрия, калия, кальция, магния у хирургических больных и интенсивная корригирующая терапия» Сергій Олександрович захистив у 1974 р.
Професор Гешелін виховав трьох докторів медичних наук. Під керівництвом Сергія Олександровича захищено 16 кандидатських дисертацій. Він автор 6 монографій, понад 300 публікацій, більшість з яких присвячена питанням невідкладної хірургії, онкології, анестезіології та реанімації.
Сергій Олександрович Гешелін назавжди залишиться в пам’яті та серцях родичів, друзів та учнів.
Панахида відбудеться 5 грудня о 10-й годині у Великій анатомічній аудиторії (вхід до анатомічного корпусу з Валіховського провулку).