В Одеському національному медичному університеті відбулись тренінги, розроблені Міжнародним медичним корпусом спільно з Гарвардською Гуманітарною Ініціативою під координацією Американської колегії хірургів, Національної асоціації екстрених медичних техніків та Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Головна мета — покращення надання травматологічної допомоги постраждалим внаслідок воєнної агресії рф проти України на догоспітальному та госпітальному рівнях. Так, курс “Зупинка масивної критичної кровотечі” вчить, як рятувати життя людини у випадку сильної втрати крові.
Нагадаємо, що кровотеча — одне із самих проблемних ускладнень після поранень і травм з ушкодженням магістральних або периферичних судин. Тому освоєння всіх сучасних методів зупинки кровотеч збільшує шанси на життя як військових, так і цивільних людей. Особливо це актуально сьогодні, коли Україна потерпає від військової навали з боку країни-агресорки.
Курс складався з двох частин. Спочатку була проведена лекція, де присутнім нагадали види поранень та кровотеч. Після чого відбулась практична робота з відпрацювання навичок зупинки кровотеч з використанням допоміжного матеріалу.