ОНМедУ — український заклад з великими традиціями національно-патріотичного виховання

Вчена Рада під головуванням ректора, академіка Валерія Запорожана, заслухала звіт про проведену в 2021 році роботу щодо гуманітарної освіти та виховання в Одеському національному медичному університеті.

Як повідомив проректор ОНМедУ з науково-педагогічної роботи Костянтин Талалаєв, окремим напрямом виховної роботи завжди були громадянське, духовне та військово-патріотичне виховання студентів. «Це основоположні цінності, що закладають підвалини для формування свідомості нашої молоді, яка розглядатиме розвиток держави як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін та до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України», — наголосив проректор. Опорною кафедрою для впровадження засад гуманітарної освіти та виховної роботи в ОНМедУ обрана кафедра суспільних наук.

У 2021 році з урахуванням карантинних обмежень в ОНМедУ відзначили всі пам’ятні дати, вшанували пам’ять Небесної Сотні та захисників України, жертв Голокосту і голодоморів, II світової війни, роковини трагедії у Бабиному Яру. Проведено тематичні бесіди до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Міжнародного дня Землі, Дня Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня писемності, Всесвітнього дня лікаря, Міжнародного дня ООН, Дня збройних сил України.

Викладачі кафедри суспільних наук організували екскурсії до Одеського художнього музею для студентів 1-2 курсів, а також до Музею історії ОНМедУ, Одеської національної наукової бібліотеки. У квітні викладачі організували лекції про Великодні традиції українського народу. У травні — День вишиванки. У червні — викладацьку конференцію на тему «Конституція України: історія від найдавніших часів до сьогодення».

Вшановано пам’ять видатних українців, яким були присвячені бесіди і заходи на честь: 150-річчя з дня народження Лесі Українки, днів народження педагога-гуманіста, письменника Василя Сухомлинського, драматурга Івана Карпенка-Карого, поета Бориса Олійника, історика, археолога, фольклориста, етнографа, письменника та поета Дмитра Яворницького.

Тривала підготовка передувала проведенню Шевченківських днів (березень) та Днів української писемності та мови в ОНМедУ (листопад). 9 листопада диктант національної єдності писали дистанційно студенти І курсу 2, 4 групи медичного факультету. 11 листопада зі студентами першого курсу всіх спеціальностей була дистанційно проведена олімпіада з української мови. Організований брейн-рінг на тему: «Мова в історії та історія мови».

Важливим напрямом стала популяризація української культури серед студентів-іноземців: обговорено тему «The Calendar of traditions of Ukrainian people», проведено бесіду про народні свята, традиції та обряди. Для студентів-іноземців підготовлено доповідь «The languages of the native wing are strong». Студенти-іноземці підготували доповіді  про життя і творчість Тараса Шевченка та разом зі своїми українськими колегами взяли участь ще у багатьох просвітницьких заходах.

Костянтин Талалаєв підкреслив важливу об’єднуючу роль, яку виконує національно-патріотичне виховання, адже чималу кількість заходів разом із викладачами готували самі студенти. «Одеса і наш університет — українські перлини. Для нас популяризація нашої країни та виховання молодого покоління в дусі патріотизму, пошани до своєї історії, культури і культур інших держав, громадяни яких навчаються з ними в одних аудиторіях, завжди було і буде пріоритетом», — наголосив проректор.