Ольга Богомолець: У всьому світі ректорів вищих навчальних закладів обирають колективи, а не призначають згори

Знищення медичних університетів тимчасово непідконтрольних Криму, Донецька і Луганська суперечить національним інтересам України. Про це заявила глава комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на зустрічі з колективом Одеського національного медуніверситету.
«Коли Крим знову стане українським, ми будемо змушені визнати легітимним зовсім інший виш. Наші колеги з Луганська і Донецька, які під час воєнних дій вивозили печаті, ризикували своїми життями. Сьогодні знищення цих вишів – антидержавна політика», – сказала Богомолець.
На її думку, ці виші опинилися в заручниках конфлікту між Міністерством охорони здоров’я та адміністрацією Одеського медуніверситету. Богомолець зазначила, що спроби МОЗ змінити керівництво одеського вишу суперечать законодавству і світовій практиці. Крім того, для оцінки ефективності діяльності міністерство повинно керуватися виключно рейтингом ВНЗ і результатами його студентів під час складання міжнародних тестів.
«По всьому світу ректорів вибирають співробітники. Якщо виші в Україні об’єднаються на рівні керівництва, це стимулюватиме парламент нарешті ухвалити закон про вищу освіту, щоб надати вишам реальної самостійності й делегувати повноваження, яких не повинно бути в держави», – заявила глава комітету.
Нагадаємо, після серії невдалих спроб призначити в.о.ректора ОНМедУ виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун ініціювала реорганізацію. Вона передбачає злиття Кримського та Одеського вишів для створення нового навчального закладу – Національного Одеського медичного університету. Пізніше Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням зупинив дію відповідного розпорядження Кабміну. На наступному етапі реорганізації передбачалося приєднати Донецький і Луганський ВНЗ до Вінницького та Київського.