Немає в нашому календарі більш важливого свята, ніж цей, тому що під час війни, розв’язаної проти України фашистським путінським режимом, нашу державу боронять від ворога тисячі мужніх, незламних воїнів — захисників і захисниць України. Це військові, правоохоронці, рятівники, медики, волонтери.
Багато з них віддали своє життя у протистоянні з дикою орківською ордою.
Історія цього свята давня. День Покрови Пресвятої Богородиці дуже шанувався на Січі. Саме в цей день козаки обирали собі нових старшин.
Тому 1999 року указом Президента України Леоніда Кучми був установлений День українського козацтва, який відзначається 14 жовтня.
Між тим в Україні 23 лютого продовжували святкувати День захисника Вітчизни, як було заведено ще з радянських часів.
Необхідність у встановленні загальнодержавного свята особливо гостро постала у 2014 році після того, як Росія окупувала Крим, а також розпочала військові дії на території Донецької та Луганської областей.
Президент України Петро Порошенко заявив про бажання перенести святкування Дня захисника Вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня у своєму виступі 24 серпня 2014 року на честь Дня Незалежності України: «Уже ніколи більше не будемо святкувати цей день за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо вшановувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!»
Це свято було засновано указом Петра Порошенка 14 жовтня 2014 року.
У 2021 році Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України, беручи до уваги значну кількість жінок, які служать у Збройних Силах України.
Ми вшановуємо також і військових медиків, які цілодобово виконують свій професійний та громадянський обов’язок — надають допомогу на полі бою, лікують поранених у шпиталях, проводять складні операції та витягують наших героїв буквально з того світу.
Ми впевнені у наших Збройних Силах. Нехай Покров Богородиці, який завжди був розпростертий над українськими козаками, і в часи цієї страшної війни стане могутнім захистом від ворожих куль.
Слава героям!