Мова моєї душі: Дні української писемності та мови в ОНМедУ

Чи в радості, а чи в журбі,
Ти поклонишся знову й знову
Тому, хто виплекав в тобі
Оцю співучу рідну мову.
Народ цю мову прикрашав,
Беріг від роду і до роду.
І в ній відбилася душа
Мого великого народу.
(М.Пироженко «Рідна мова»)

Мова – одне з найбільших надбань усього народу і кожної людини зокрема. Саме мова сприяє формуванню національної картини світу, закорінює нові покоління в ґрунт духовності.

З метою підвищення загальної культури мовлення, прищеплення любові до української мови колективом кафедри суспільних наук на чолі з завідувачем, доцентом Сікорською О.О. у період 8-12 листопада 2021 р. було проведено низку виховних заходів (у режимі онлайн), присвячених Дню української писемності та мови, який відмічається щорічно 9 листопада.

Серед них олімпіада з української мови, тематичні лекції, бесіди-дискусії, презентації та доповіді, написання творчих есе, декламування віршів, круглий стіл, перегляди відео тощо, організовані співробітниками кафедри – доцентом Сікорською О.О., ст.викладачем Шаніною О.С., доцентом Уваровою О.О., доцентом Подкупко-Дячковою, Т.Л., доцентом Кулачинським М.М. У заходах брали участь й студенти-іноземці. Студент 1 курсу 3 ан фарм групи міжнародного факультету Абу Аїш Юсеф підготував доповідь на тему «Тарас Шевченко – видатний український поет».

9 листопада 2021 р. Всеукраїнський диктант національної єдності, що організовується Національною суспільною телерадіокомпанією України, написали дистанційно студенти 2 та 4 груп І курсу медичного факультету під керівництвом завідувача, доцентом Сікорською О.О. та ст.викладачем Шаніною О.С. Результати написання диктанту показали, що студенти володіють достатніми знаннями українського правопису.

Протягом тижня викладачі організували підготовку студентських доповідей і презентацій на теми: «Нестор-літописець», «Цікаві факти про українську мову» та ін. Враховуючи професійне спрямування, була запропонована така тематика виступів: «Слово лікує», «Фізіологія мови», «Комунікація «лікар-пацієнт», «Використання української мови у лікарській діяльності».

Неймовірно чуттєво і натхненно пройшли поетичні заходи, організовані доцентом Уваровою О.О. Студенти 1 курсу 6 групи медичного факультету під час заходу на тему «Вірш моєї душі» задекламували обрані ними улюблені твори  авторства Л.Костенко, І.Франка, В.Стуса, сучасних поетів, було обговорено теми патріотизму, віри, кохання, сили душі. Студенти 1 курсу 5 групи медичного факультету стали учасниками поетичного заходу «Україна у творчості класиків» і представили вірші В.Сосюри, О.Олеся, І.Франка, Т.Шевченка, Л.Костенко. Лунали рядки: «любіть Україну всім серцем своїм», «вивчайте, любіть свою мову», «живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!».

Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова – це той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.

Проведені заходи сприяли вихованню молодого покоління в дусі патріотизму, пошани до своєї історії, культури, а також популяризації та поваги до української мови з боку представників національних меншин та іноземців.