Комплексні практичні заняття з первинної  військово-професійної підготовки

Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України  від 01 лютого 2012 року № 48  «Про затвердження  Порядку проведення  військової  підготовки  громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу», наказу Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я  України та Міністерства освіти і науки України від 29 червня 2016 року № 322/631/709 «Про затвердження Інструкції про організацію військової  підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу  медичної служби»,  зі студентами 4-го курсу Одеського національного медичного університету, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу у липні 2017 року було проведено комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної  військово-професійної підготовки.

Зміст комплексних практичних занять складала тактична, розвідувальна, інженерна, психологічна підготовка, військова топографія, радіаційний, хімічний, біологічний захист, тактична медицина, вогнева, стройова підготовка, статути Збройних Сил України та їх практичне застосування.

Комплексні практичні заняття спрямовувались на вивчення студентами досвіду бойових дій підрозділів та військових частин Збройних Сил України, набутого під час виконання бойових завдань в зоні проведення АТО, з метою формування у них високих  морально- психологічних, військово-професійних та лідерських якостей для подальшого виконання військового обов’язку за призначенням.

Заняття проводились на навчальних полях, військовому стрільбищі, спеціалізованих містечках, а також в обладнаних класах. Особлива увага зверталась на психологічну підготовку студентів з метою формування у них психологічної стійкості та психологічної готовності до бою. В ході проведення занять для наближення умов навчання до реальних бойових дій, звикання до звуків пострілів та вибухів широко використовувались засоби імітації (холості набої, вибухові пакети, дими, вогонь, тощо).

Під час проведення занять з радіаційного, хімічного, біологічного захисту відпрацьовувались прийоми та способи використання табельних засобів індивідуального та колективного захисту.

На заняттях з тактичної медицини здійснювались тренування у виконанні заходів надання домедичної допомоги при пораненнях та набувались навички у відтягуванні та перенесенні (евакуації) поранених з поля бою з використанням табельних та підручних засобів.

На практичних заняттях з вогневої підготовки студенти, використовуючи навчальну зброю, макети і плакати, вивчали бойові властивості, загальну будову зброї та ручних осколочних та реактивних протитанкових гранат, порядок розбирання та збирання зброї, основи та правила стрільби. Отримані знання та навички вдосконалювались у ході виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї.

Стройові заняття проводились у комплексі з заняттями з тактичної підготовки.

Заняття зі Статутів Збройних Сил України та їх практичного застосування проводились з питань життєдіяльності особового складу підрозділу в польових умовах.

Щоденно проводилось бойове інформування. До студентів доводився бойовий досвід застосування військових підрозділів в АТО. Керівниками занять постійно здійснювались заходи щодо безпеки студентів.

В результаті навчання студенти засвоїли основи загальновійськового бою, бойовий досвід в зоні антитерористичної операції, вимоги Бойового, Стройового статуту та статуту Внутрішньої служби Збройних Сил України,  способи захисту від зброї масового ураження, порядок і способи надання домедичної допомоги пораненим, а також бойові можливості, будову стрілецької зброї та засоби застосування її в бою.