Кафедрі психіатрії, наркології та психології присвоєно ім’я Валерія Семеновича Бітенського

Кафедра психіатрії, наркології та психології Одеського національного медичного університету віднині носитиме ім’я Валерія Семеновича Бітенського — члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, психіатра вищої категорії, «Відмінника охорони здоров’я».
Валерій Семенович Бітенський народився в 1943 році. З 1990 по 1993 роки — завідувач кафедри дитячої та підліткової психоневрології, з 1993 року — завідувач кафедри психіатрії, наркології та психології Одеського національного медичного університету.
Відомий учений в області психіатрії та наркології, засновник нової концепції патогенезу наркологічних і психічних захворювань, що базується на дослідженнях порушень пароксизмальної активності головного мозку та пластичності нервової тканини, творець нових високоефективних методик терапії психічних і наркологічних захворювань. Автор нових напрямів в психіатрії та наркології: підліткова наркологія, психіатрія й медична психологія у немовлят, клінічна наркологічна рецепторологія. Розробив унікальну методику умовно-рефлекторної терапії алкоголізму і наркоманії. Вивчав вплив соціально-психологічної кризи в сучасному суспільстві на психіку людини, виявив нові клінічні та патогенетичні аспекти психогенних захворювань — ноогенні неврози.
Висококваліфікований педагог вищої медичної школи. Підготував 16 докторів і кандидатів наук. Автор підручника «Psychiatry. Course of lectures», який в 2006 році був визнаний кращим у конкурсі навчальних посібників ім. акад. В. П. Протопопова, 254 наукових праць, зокрема 6 монографій, підручників і посібників. Серед них «Подростковая наркология» (1991), «Акушерские и перинатальные аспекты наркомании» (1999), «Киндлинг в формировании патологической доминанты, психических расстройств и их терапии» (2001), «Клинико-патогенетические аспекты алкоголизма и наркомании» (2007). «Проблемы нооэтики и механизмы ноогенных психических расстройств» (2008).
Почесний член Науково-практичного товариства неврологів, психіатрів і наркологів України, член Науково-дослідного товариства з вивчення алкоголізму (США), Всесвітньої та Європейської психіатричних асоціацій, Нью-Йоркської академії наук, головний редактор журналів «Вестник психического здоровья» і «Вестник психиатрии и психофармакотерапии», член редколегії 7 вітчизняних та зарубіжних професійних журналів. Нагороджений орденами «За заслуги» III ступеня і «Знак Пошани».