В умовах карантину та пандемії СOVID-19 Кафедра педіатрії № 1 і Одеська Асоціація лікарів-педіатрів та неонатологів продовжує дистанційні заходи системи безперервної професійної освіти

23.05.2020 р. було проведено чергове засідання Одеської Асоціації лікарів-педіатрів і неонатологів у вигляді вебінару на тему «Клінічні та біоетичні проблеми коронавiрусної інфекції».

Захід проведено за участі та підтримки Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної ради та КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООС.

На онлайн-платформі ZOOM для конференцій було зареєстровано понад 57 лікарів-неонатологів, педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, анестезіологів і лікарів інших спеціальностей з різних областей і столиці України. У прямому ефірі Facebook захід переглянули 345 осіб.

Відкрив вебінар глава Асоціації, член-кореспондент НАМН України, професор, д. мед. н. Аряєв М. Л. Він звернувся до учасників з привітальним словом і підтвердив необхідність вивчення всіх аспектів COVID-19. Перший доповідач — професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Сергій Олександрович Крамарєв виклав інформацію на тему: “COVID-19 у дітей: особливості діагностики та лікування”. У доповіді представлені особливості клінічного перебігу коронавірусної інфекції у дітей. Обговорено принципи тестування і діагностики COVID-19 в дитячому віці. Представлені останні дані про поширеність коронавірусні інфекції серед дітей України.

Другий доповідач — завідувач кафедри педіатрії Кишинівського Державного університету медицини і фармакології ім. Миколи Тестеміцану, професор Неллі Юхимівна Ревенко — виступила з доповіддю «Автоімунна патологія і COVID-19 у дітей». Особливу увагу було приділено ризикам розвитку і особливостям перебігу COVID-19 у дітей з автоімунними захворюваннями.

Третім спікером був доцент кафедри педіатрії № 1 ОНМедУ Ігор Михайлович Шевченко, який виступив з доповіддю: «Біоетичні проблеми лікарської діяльності в період епідемій і пандемій, етичний алгоритм ліквідації інфекцій на прикладі COVID-19». Було в хронологічному порядку викладено історію найстрашніших пандемій в історії людства. Показані критерії особливо небезпечних карантинних інфекцій згідно з Міжнародними медичними санітарними правилами. Також були обговорені принципи і позиції біоетики пандемій. Дано посилання на необхідний документально-законодавчий ресурс.

По закінченні доповідей учасники вебінару мали можливість задавати питання і отримувати кваліфіковані відповіді, спілкуватися за допомогою чату програми ZOOM.

В кінці вебінару, проведеного на безоплатній основі, всі учасники пройшли тестовий контроль і отримали електронні сертифікати.

Одеська Асоціація лікарів-педіатрів і неонатологів дякує всім учасникам вебінару за активну участь і запрошує на такі заходи у подальшому.