Десять простих запобіжних заходів, які допоможуть Вам захиститися від зараження коронавірусів nCoV2019

1. Виходячи з дому, надягайте зимові рукавиці або рукавички, тримайтеся в них за поручні в метро, автобусах і громадських місцях.
  2. Якщо необхідно зняти рукавички, можливо, щоб потиснути руку або пообідати, не чіпайте після цього своє обличчя або очі, незалежно від того, наскільки сильно щось свербить. Тримайте руки подалі від контакту з обличам. І перш ніж надіти рукавички, ретельно вимийте руки з милом і теплою водою, протираючи пальці та між ними.
  3. Щодня міняйте рукавички, ретельно їх періть.
  4. Маски марні при носінні на вулиці і можуть бути не дуже ефективними навіть у приміщенні. Використовувати одну і ту ж маску день у день не просто марно, а дуже шкідливо, адже на ній осідає величезна кількість мікроорганізмів. Тримайтеся подалі від натовпу, на відстані півметра від окремої людини. Не обмінюйтеся рукостисканнями і не обіймайте людей — ввічливо говорите, що нам краще не вступати в тісний контакт під час епідемії.
  5. Дома негайно приберіть усі рушники з ванних кімнат і кухні й замініть їх чистими рушниками з вишитими іменами кожного члена родини. Попросіть усіх в своєму будинку користуватися тільки своїми рушниками і ніколи не чіпати рушники інших членів сім’ї.
  6. Будьте обережні з дверними ручками. Якщо є можливість відкривати і закривати двері, використовуючи лікті або плечі, робіть це. Одягайте рукавички, щоб повернути ручку дверей або вимийте руки після дотику до неї. Якщо хтось у Вашому домі захворів, регулярно мийте дверні ручки з дезінфікуючими засобами. Також будьте обережні зі сходовими поручнями, робочими столами, стільниковими телефонами, іграшками, ноутбуками — з будь-якими предметами, які можна тримати в руках. Поки Ви працюєте тільки зі своїми особистими об’єктами, Ви будете в порядку, але якщо Вам потрібно взяти чужий стільниковий телефон або використати чужу комп’ютерну клавіатуру, будьте уважні, не торкайтеся свого обличчя і негайно вимийте руки після кожного контакту.
  7. Якщо Ви ділитеся їжею, не використовуйте свої особисті столові прилади і посуд. Попросіть своїх дітей ніколи не пити з чужих чашок або з контейнера із загальною рідиною. У Китаї прийнято готувати кілька страв, а потім усі присутні за столом своїми особистими паличками накладають собі їжу: не робіть цього, поки епідемія не закінчиться. Помістіть ложки для сервіровки в кожне блюдо. Ретельно мийте всю їжу і посуд між прийомами їжі, уникайте відвідування ресторанів, в яких не дотримуються правил гігієни.
  8. Не купуйте і не вживайте в їжу живу тварину або рибу, поки не стане відомо, який вигляд був джерелом вірусу.
  9. Провітрюйте приміщення. Вірус не може затримуватися в добре провітрюваному приміщенні.
  10. Якщо Ви доглядаєте за членом сім’ї, у якого лихоманка, завжди надягайте щільно облягаючу маску. Одягайте її на хвору людину (якщо її не нудить). Коли Ви замінюєте стару брудну маску з обличчя близької людини, надіньте латексні рукавички. В рукавичках вимийте обличчя пацієнта теплою водою з милом і протріть паперовим рушником.