День вишиванки в ОНМедУ 2021

Українська вишиванка – святиня народу, символ духовного багатства, мудрості, щастя, любові і родинної пам’яті.

Під керівництвом завідувача кафедри суспільних наук, доцента Сікорської О.О. щорічно до Дня вишиванки проводяться різноманітні заходи. Цього року це свято припало на 20 травня. Карантинні умови змінили форму проведення на он-лайн. Студенти вбралися у вишиванки і долучилися до всеукраїнського святкування.

14 травня для студентів 1 курсу 1-6 груп медичного факультету доцент Подкупко Т.Л. провела лекцію про традиційні та новітні свята українського народу, зокрема про День вишиванки. А також було розглянуто особливості одягу, вишивки залежно від регіонів України.

17 травня студенти 1 курсу 1 групи стоматологічного факультету вбралися у вишиванки і разом з викладачем, доцентом Уваровою О.О. провели бесіду про значення вишиванки сьогодні.

Ст.викладач Шаніна О.С. ознайомила з українським національним одягом студентів 1 курсу 1 групи (мед) міжнародного факультету.

18 травня студенти 1 курсу 2 групи медичного факультету на пропозицію доцента Уварової О.О. підготували творче есе на тему «Вишиванки рідної обійми», де згадали, що вишиванка – це оберіг, а візерунки мають своє значення, що вишиванка – це самовираження українського народу, відображення його цінностей та батьківщини з її теплотою і поезією.

Зі студентами 1 курсу 1 групи медичного факультету доцент Уварова О.О. провела поетичний захід «Вишиванка – в поезії та серці». Студенти підготували доповіді на тему «Вишиванки наших пращурів» (Герасименко Д.), «Сучасна вишиванкова мода» (Родрігес В.), «Вишиванки різних регіонів України» (Левицька С.), «Свято вишиванки і вишиванка на свято» (Граніч П.). Лунали рядки сучасного вірша «Вишиванка» у виконанні Тютюнової А., та вже відомі твори «Два кольори» і «Рідна мати моя» у виконанні Новосьолова О.

19 травня 2021 р. завідувач кафедри, доцент Сікорська О.О. провела он-лайн святкове засідання кафедри, на якому привітала колектив зі святом. Викладачі взяли участь в обговоренні подальших планів щодо виховної роботи.

20 травня 2021 р. у 5 та 6 групах 1 курсу медичного факультету доцент Кулачинський М.М. провів бесіду щодо Дня вишиванки, повідомив її історію і значення кольорів.

Красива вишита сорочка з давніх-давен є ідентифікатором українця, це наше ДНК нації.