День єднання в Україні

16 лютого — День нашої єдності.

Ця дата в нашому календарі зовсім нова. Вона пов’язана із тривожними подіями 2022 року, коли почала ширитися інформація про те, що біля кордонів України зібралася велика кількість російських військ, які могли увійти на територію нашої суверенної держави в будь-який момент. Припускалися різні дати, у тому числі й 16 лютого.

Для того, щоб показати єдність нашого народу у протистоянні військовій агресії, президент України Володимир Зеленський видав указ  “Про невідкладні заходи  по консолідації українського суспільства”, в якому було підкреслено, що День єднання запроваджується з метою підсилення консолідації суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-психологічного тиску на суспільну свідомість.

“Нам кажуть: 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. У цей день ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки та покажем усьому світу наше єднання”, — відзначив президент. А ще він сказав, що всіх нас об’єднує бажання жити в мирі, жити щасливо. На це ми маємо повне право, тому що ми у себе вдома, в Україні. І тільки разом ми зможемо захистити наш дім.

З того дня минув рік. Рашистські орди за наказом свого фюрера путіна таки вдерлися на нашу рідну землю. І наше єднання стало найважливішою складовою для спротиву ворожим намірам. В ньому — запорука Перемоги, яка обов’язково буде завойована військовими і волонтерами, добровольцями і медиками, працівниками соціальної сфери і рятувальниками, пожежниками і енергетиками. Кожним — на місці його боротьби.