З початку бойових дій в Україні Міжнародний медичний корпус ініціював курси для медиків різних спеціальностей та рівнів.
Міжнародний медичний корпус — глобальна некомерційна організація, яка надає медичні послуги та проводить навчання в галузі охорони здоров’я та підвищення кваліфікації для тих, хто постраждав від хвороб, стихійних лих та збройних конфліктів.
У партнерстві з Гарвардською гуманітарною ініціативою для підтримки українського народу було розроблено навчальні курси, що можуть бути корисними як для медичного персоналу (догоспітальна допомога при травмі, хімічні, біологічні, радіаційні, вибухові небезпеки та інші), так і для немедичних працівників (наприклад, зупинка кровотеч). Тренінги відбуваються у різних регіонах України. Загалом, за понад ніж півтора роки роботи у Всеукраїнському проєкті у навчальних курсах взяли участь біля 6 000 українських медичних працівників.
Починаючи з грудня 2022 року інструктори Гарвардської гуманітарної ініціативи проводять тренінги разом з українськими інструкторами, а у серпні-вересні 2023 року кількість національних інструкторів суттєво збільшилась під час інструкторських курсів у м. Дніпро, з числа яких було відібрано фахівців, що взяли участь у Майстер-тренінгу (Тернопіль, січень 2024 року) та отримали можливість самостійно навчати майбутніх інструкторів.
Студент 4-го курсу медичного факультету № 2 Одеського національного медичного університету Данило Адаменко теж приєднався до команди інструкторів. За словами керівника проєктів та програм з навчання представництва Міжнародного медичного корпусу Олександри Демецької, Данило є гідним, відповідальним та харизматичним представником національних інструкторів курсу «Підтримка життя при травмах на догоспітальному етапі». «Він працював разом з фахівцями Гарвардської гуманітарної ініціативи під час тренінгів у Миколаєві, Чернігові, Харкові та Дніпрі протягом 2023 року. Успішно завершив курси інструкторів та отримав сертифікат майстер-інструктора. Незважаючи на молодий вік, його теоретичні знання та практичний досвід дозволяють проводити тренінги для лікарів медицини невідкладних станів, фельдшерів, представників ДСНС України на високому рівні із дотриманням усіх стандартів Гарвардської гуманітарної ініціативи», — наголосила Олександра Демецька. А також додала: «Завжди дружній та комунікабельний, Данило легко знаходить спільну мову як з учасниками тренінгів, так і з колегами-інструкторами, які представляють різні навчальні заклади та медичні установи України та Сполучених Штатів Америки».
Незабаром підготовку, яку пройшов Данило Адаменко, пройдуть інші студенти закладу, адже нещодавно Одеський національний медичний університет підписав Меморандум про співпрацю з Міжнародним медичним корпусом. Це надасть можливість на базі університету здійснювати підготовку тренерів з надання допомоги у разі масових уражень та роботи з травмами.