Без ментального здоровʼя немає здоровʼя

За ініціативи і підтримки World Health Organization, Міністерства охорони здоровʼя України, International Medical Corps, Національною службою здоров’я України у межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, в Україні розпочато масштабування навчання за програмою mhGAP.

Зокрема, наприкінці минулого року запущений онлайн-курс mhGAP «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» й  безоплатний очний тренінг від ВООЗ та партнерів.

Пройшли тренінг для тренерів mhGAP TOT «Програма дій із подолання прогалин в сфері охорони психічного здоровʼя»  та отримали сертифікати і викладачі кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії Одеського національного медичного університету Тетяна Чернова і Павло Горячев.

За їхніми словами, таке навчання надає можливість отримати поглиблені знання, відпрацювати навички ведення психічних розладів, розібрати практичні кейси, детальніше ознайомитися з аспектами ведення психічних розладів медичними працівниками загальної практики та отримати відповіді на запитання, які виникають.  Добре, що на цей тренінг були запрошені  ще й інші співробітники кафедри  психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії: завідувач, професор Євген Опря і доцент Павел Єрмуракі.

«На виконання Всеукраїнської програми  ментального здоровʼя в нашому університеті вже відбулись зміни в освітньому процесі. Викладачі кафедри впровадили в освітній процес посібник  mhGAP «Поширене ведення ментальних розладів лікарями загальної практики на первинній ланці». Але попереду багато освітницької і наставницької роботи з  лікарями загальної практики, студентами, інтернами, колегами університету. І цей тренінг багато нам дав нового та корисного для подальшої роботи. Настав той час, коли ми маємо зрозуміти — без ментального здоровʼя немає здоровʼя», — зазначила Тетяна Чернова.