Агресія рф проти України змінила багато в нашому житті, зокрема погляди на пріоритети в навичках, якими повинні володіти всі лікарі. В першу чергу це стосується невідкладної допомоги. Одеський національний медичний університет з перших днів війни організував різноманітні тренінги з надання невідкладної допомоги для широкого кола здобувачів: від комбатантів і військових медиків до студентів коледжів. Протягом цього періоду університет став офіційною освітньою платформою найвідоміших світових асоціацій з надання невідкладної допомоги (NAEMT). Завдяки значному досвіду проведення тренінгів з різних напрямів невідкладної допомоги та високоякісній матеріально-технічній базі Одеський національний медичний університет став однією з провідних навчальних баз сумісного проєкту з Міністерством охорони здоров’я України, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Міжнародною федерацією невідкладної медицини (International Federation of Emergency Medicine) з викладання курсу Basic Emergency Care (BEC). Цей базовий курс був розроблений для медичних працівників всіх рівнів, які надають екстрену медичну допомогу на догоспітальному та госпітальному етапах.
Курс BEC допомагає не лише значно підвищити кваліфікацію медичного персоналу, а й надає навички, що дозволяють значно скоротити час для оцінки стану постраждалого, надання екстреної допомоги, проведення подальшого лікування під час транспортування, а також ведення пацієнтів у критичному стані, використовуючи мінімальні ресурси, особливо за умов надзвичайних ситуацій.
Викладачі кафедри симуляційних медичних технологій раді приєднатися до команди міжнародних тренерів ВООЗ з курсу BEC і взяти на себе навчання українських медиків. Перші кроки для цього вже зроблені – наші тренери проходять 6-тижневе навчання за ініціативи ВООЗ та МОЗ для викладачів вищих медичних навчальних закладів. Наступним кроком стане створення групи українських інструкторів, які отримали акредитацію тренера BEC.
Далі нашими тренерами постійно проводитимуться курси ВЕС для медичних сестер, фельдшерів, лікарів різних медичних закладів з наданням відповідних сертифікатів та зарахуванням 25 балів безперервного розвитку (БПР).
Перший такий курс на базі ОНМедУ вже провів лікар медицини невідкладних станів, асистент кафедри симуляційних медичних технологій Дмитро Караконстантин під керівництвом BEC майстер-тренера лікаря медицини невідкладних станів, фахівця ВООЗ з м. Маніла (Філіппіни) Pauline Convocar та за участі лікаря-травматолога, фахівця ВООЗ Катерини Барабаш.
Протягом 5-денного курсу всі учасники мали змогу прослухати лекції та оволодіти практичними навичками невідкладної допомоги в ситуаціях з обмеженим ресурсом при обструкції дихальних шляхів, утрудненому диханні, недостатньої перфузії тканин, змінених станах свідомості, травмах. В рамках курсу також було обговорено мінімальний набір медикаментів для BEC.
Усі необхідні манекени та обладнання для проведення курсу забезпечено кафедрою симуляційних медичних технологій ОНМедУ, локація облаштована укриттям.
Наступний курс BEC в Одеському національному медичному університеті пройде з 15 по 19 квітня 2024 р.
Бажаємо всім учасникам тренінгу успіху!