Антикорупційний комітет ОНМедУ провів дистанційне засідання

Були розглянуті наступні питання:

1. Подання декларацій суб’єктами декларування .
2. Робота Антикорупційного комітету в умовах карантину.

Шановні колеги!

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, єособи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Одеській національний медичний університет є юридичною особою публічного права.

Згідно з частиною першою статті 45 Закону особи, зазначені у підпункті«а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частина 5 статті 45 Закону України передбачає, що дія розділу VII Закону «Фінансовий контроль» не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників).
Відповідно до абзацу другого пункту 16 Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 13.02.2020 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» призначення працівника виконувачем обов’язків на вакантній посаді (вакантною є посада, зазначена у штатному розписі відповідного органу, організації, установи, підприємства, на яку не укладено договір) має певні правові наслідки. В такому випадку вважається, що працівник призначений виконувачем обов’язків.
При цьому враховуючи, що визначення певного строку у трудовому договорі (контракті) під час призначення працівника виконувачем обов’язків на вакантній посаді не має юридичного значення для здійснення правового регулювання цих правовідносин,така особа вважатиметься суб’єктом декларування в розумінні статей 3 та 45 Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX розділ XIII Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1 такого змісту: «2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня.»

Враховуючи наведене, дійсним повідомляю про необхідність подання декларації виконуючим обов’язки проректорів Одеського національного медичного університету за 2019 рік до 00:00 годин 31 травня 2020 року.

За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (стаття 3661 КК України). За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 1726 КУпАП). Суб’єктами адміністративної або кримінальної відповідальності за неподання або несвоєчасне подання декларації є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Додатково інформую, що рекомендації щодо заповнення декларації розміщені за наступним посиланням:

Національне агентство з питань запобігання корупції.