15 травня в аудиторії № 1 головного корпусу Одеського національного медичного університету відбулося чергове засідання Вченої ради.
Розпочалося засідання з урочистої частини. Голова Вченої ради вручив Почесні грамоти від Одеської обласної державної адміністрації за заслуги у розвитку медичної науки та практики, активну винахідницьку роботу та з нагоди Дня науки професорам Юрію Сухіну і Леоніду Годлевському, атестат професора — Ірині Аннєнковій, Геннадію Степанову і Ользі Рейзвіх, атестат доцента — Ігорю Остапенко і Оксані Світличній.
Відповідно до порядку денного, перше питання стосувалося змін у структурі закладу. Ректор університету академік Валерій Запорожан у своєму виступі сказав: «По-перше, з метою оптимізації структури університету, поліпшення якості освітньої діяльності та враховуючи зростання актуальності реконструктивної хірургії й онкологічної патології, пропоную з 1 вересня 2025 року реорганізувати кафедру хірургії, променевої діагностики, радіаційної медицини, терапії та онкології шляхом створення на її основі двох кафедр: кафедри хірургії з післядипломною освітою і кафедри онкології, реконструктивної хірургії, радіології та радіаційної медицини зі штатним розписом відповідно навчального навантаження. І по-друге, у зв’язку із започаткуванням нових освітніх програм для першого й другого рівнів вищої освіти та з метою оптимізації реалізації освітніх програм, пропоную з 1 вересня 2025 року перейменувати фармацевтичний факультет на медико-фармацевтичний факультет. Штатну чисельність деканату медико-фармацевтичного факультету затвердити у кількості 2,5 штатної одиниці».
Пропозиція була затверджена одноголосно.
З ґрунтовною презентацією про роботу за 2020–2025 роки кафедр внутрішньої медицини ОНМедУ, до яких належать кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії, кафедра внутрішньої медицини № 2 з післядипломною освітою, кафедра внутрішньої медицини № 1 та кафедра професійної патології і функціональної діагностики та фтизіопульмонології, виступила професор Олена Волошина. Вона зосередилась на досягненнях кожної кафедри, а також окреслила спільні цілі та перспективи: «Перспективи удосконалення до- та післядипломної освіти на кафедрах внутрішньої медицини — це удосконалення освітньої, наукової, клінічної, міжнародної діяльності, створення спільної основи з іншими кафедрами університету для стійкого розвитку ОНМедУ як провідного освітнього, дослідного та клінічного центру Півдня України в глобальному академічному та науковому просторі».
Про особливості навчання та прийому в інтернатуру в 2025 році, результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок-3» доповідала завідувачка відділу інтернатури, доцент Вікторія Хацько. Завершуючи свою доповідь, вона запропонувала шляхи покращення якості навчання в інтернатурі, серед яких: запровадження оцінювання набутих практичних навичок у вигляді об’єктивного структурованого практичного іспиту зі спеціальностей «Стоматологія» та «Фармація»; заключення договорів про співпрацю з закладами охорони здоров’я з акцентом на виконанні вимог «Положення про інтернатуру» з метою підвищення ефективності підготовки лікарів-інтернів; максимально широке використання Університетської клініки як пріоритетну базу стажування лікарів-інтернів з метою можливості ефективного поєднання освітньої, наукової та практичної діяльності.
В межах засідання Вчена рада шляхом таємного голосування із обранням лічильної комісії затвердила призначення обраних за Конкурсом завідувачів 12 кафедр університету.
З-поміж інших питань, які виносилися на розгляд Вченої ради і щодо яких було прийняті рішення, такі: присвоєння вченого звання, видача дипломів доктора філософії, затвердження освітньо-наукових програм та «Положення про лабораторію трансфузійної імунології відділення лабораторної діагностики та молекулярно-генетичних досліджень», надання рекомендації для публікації «Українсько-англійського тлумачного словника медичних термінів» колективу укладачів під редакцією академіка В. М. Запорожана; «Одеського медичного журналу» № 2 (193), 2025 р. та монографії «Актуальні проблеми водозабезпечення сільського населення» колективу авторів.