За даними ВООЗ, кожна людина на планеті хоча б раз у своєму житті відчувала потребу у зверненні до психіатра або клінічного психолога.
Ще до повномасштабного вторгнення в Україні була впроваджена Концепція розвитку ментального здоровʼя нації до 2030 року, мета якої — якісна і доступна допомога кожному українцю, хто зіткнувся з проблемами в сфері ментального здоровʼя.
На виконання Концепції кафедра психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії ОНМедУ зробила багато кроків. З початку війни на клінічній базі відкрито Центр допомоги врятованим. Викладачі і студенти є учасниками Всеукраїнської програми «ТИ ЯК» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Працює і набирає обертів волонтерський рух медиків ОНМедУ.
В освітній процес ОНМедУ впроваджено програми під егідою ВООЗ- mhGAP (Поширене ведення ментальних розладів на первинній ланці) та ГЗН (Гендерно зумовлене насильство). Викладачі кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії пройшли тренінги та отримали сертифікати. У цьому навчальному році відбувся перший набір магістрів зі спеціальності 053 «Практична психологія». Розроблена концепція Центру ментального здоровʼя на базі ОНМедУ.
До Дня Всесвітнього дня психічного здоровʼя відбулося сумісне засідання студентських наукових гуртків кафедр психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії й внутрішньої медицини № 2, де розглядалися аспекти роботи лікаря з ментальним та психічним здоровʼям людини.