Зимовий цикл свят зазвичай час казкових мрій, надій, сподівань, віри в найкраще. З грудня по січень ми всі в очікуванні чогось надзвичайного, доброго, неймовірного. Це період, коли занурюєшся в передсвяткову метушню, коли створюєш сам і чекаєш для себе сюрпризів, чарівництва, казки. За організаційного сприяння і підтримки завідувачки кафедри суспільних наук, к. філол. н., доцента О. О. Сікорської, к. іст. н., доцент Т. Л. Подкупко 18 грудня 2019 року зі студентами 22-ї та 23-ї іноземних груп І курсу міжнародного факультету відвідали історико-філологічний факультет Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.
До походу в гості студенти-іноземці були ознайомлені з основними українськими традиціями відвідування осель. Був спечений коровай (без яєць та молока, оскільки зараз триває Різдвяний піст), підготовлені смаколики для «дітей», яких завжди було достатньо в українських хатах.
Дорогою на історико-філософський факультет доцент Т. Л. Подкупко провела екскурсію по центральній частині міста, де коротко ознайомила студентів з особливостями історії та архітектури найвизначніших споруд на вулицях Ольгіївській, Пастера, Єлизаветинській.
Кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології Наталія Олександрівна Петрова зі своїми студентами, майбутніми істориками і етнологами, організувала виставу-реконструкцію окремих українських традицій. Дійство відбувалось в етнографічній світлиці, де все оформлено в українському традиційному ужитковому стилі. Це своєрідний музей, де дбайливо зібрані експонати від ХІХ століття: килими, скрині, посуд, ікони, рушники, вишиванки, різноманітні побутові предмети. Студенти-іноземці опинились на інтерактивній виставі, буквально були занурені в атмосферу українського традиційного побуту. Історики влаштували дійство, під час якого показали основні обряди життєвого шляху українців: народження і хрестини, дорослішання, ініціація і перехід в доросле життя, весілля і закінчення життя, основні традиції поховання.
Доценти Т. Л. Подкупко і Н. О. Петрова під час вистави давали пояснення іноземцям, проводячи паралелі з традиціями інших народів і культур. Разом зі студентами розглядали спільне та відмінне в обрядовості українській та рідних для них країн.
Найбільше захоплення у студентів викликала тема дошлюбного спілкування дівчат і хлопців, традиції розваг молоді в епоху, коли не було інтернету, телебачення і навіть радіо. Дівоче ворожіння на майбутнє заміжжя, кохання — викликало фурор. Дівчата з Марокко, Тунісу, Туреччини теж спробували зазирнути в своє сімейне майбутнє.
Завершилось дійство традиційним для українців пригощанням-частуванням гостей. Тут іноземці теж дізнались багато нового і цікавого для себе щодо системи традиційного харчування українців, провели паралелі з сучасними системами здорового харчування, різноманітними дієтами, новаціями, пов’язаними з культурою споживання їжі та напоїв.
Відвідування зі студентами-медиками, особливо іноземцями, подібних заходів сприяють вихованню поваги до українських традицій, ламають негативні стереотипи, показують розмаїття і багатство нашої культури.