Протягом трьох діб у стінах нашого університету перебували з візитом почесні гості – представники сонячної Італії, чудового Апеннінського півострова професори Стефано Мартінотті (університет К’єті-Пескара) і Антоніо Доменіко Джуліано Прокопіо (університет міста Анкона), який також є проректором Італійського національного інституту з проблем старіння.
У суботу, 18 травня, наші гості виступили з цікавими доповідями за результатами власних і спільних із співробітниками ОНМедУ досліджень перед науковцями Одеського національного медичного університету, серед яких, зокрема, були проректор з науково-педагогічної роботи професор В. Г. Марічереда, в. о. проректора з науково-педагогічної роботи професор Р. С. Вастьянов, професор О. І. Ігнатьєв, керівник міжкафедральної лабораторії ОНМедУ, директор НДІ трансляційної медицини доцент Г. А. Шаповалова, завідувачка навчально-виробничої лабораторії молекулярної патології О. М. Морозюк, співробітники кафедр, аспіранти, співробітники НДІ трансляційної медицини.
Виступи гостей, присвячені імуногенетичним та епігенетичним дослідженням у галузі онкології, онкогінекології та акушерства, викликали значний інтерес у присутніх. Після кожної доповіді професори відповідали на численні питання науковців університету, яких зацікавила можливість застосування, зокрема мікро-РНК, з точки зору ранньої, доклінічної діагностики та прогнозування розвитку раку яєчників, а також окремих гуморальних компонентів і білкових субстанцій як потенційних маркерів перебігу соціально значущих мультифакторіальних захворювань. Активність імунної системи, а саме біологічна активність клітин, які є за визначенням натуральними кілерами (природними вбивцями), за умов початку та перебігу онкопатології, також стала предметом тривалої дискусії присутніх.
Після лекційної частини науковий захід перемістився до навчально-виробничої лабораторії молекулярної патології, яка є структурним підрозділом ОНМедУ. Гості разом із співробітниками лабораторії та директором НДІ трансляційної медицини доцентом Г. А. Шаповаловою оглянули всі приміщення, дали інтерв’ю представникам засобів масової інформації.
Резюмуючи, зазначимо надзвичайну важливість цього візиту двох італійських професорів, які приїхали для продовження розпочатого раніше співробітництва з урахуванням можливостей НДІ трансляційної медицини, міжкафедральної лабораторії та навчально-виробничої лабораторії молекулярної патології. Враховуючи те, що лабораторії ОНМедУ безумовно відповідають вимогам сучасних світових технологій у науково-діагностичній та клінічній галузі, а також потенціал науковців ОНМедУ, наші гості провели тривалі перемовини з керівництвом університету та зацікавленими науковцями.
Підсумком візиту став початок нового спільного міжнародного проекту наукових досліджень у галузі онкології та онкогінекології. Також було досягнено домовленості, у рамках угод про співробітництво між університетами, про стажування співробітників ОНМедУ в науково-дослідних і клінічних лабораторіях, якими керують професори — гості ОНМедУ, що є дуже важливим для розв’язання актуальних проблем сучасної медицини.