Міжнародний день волонтера щороку відзначається та має суспільно корисний характер. Його було започатковано ще в 1985-му році на 40-й сесії Асамблеї ООН. Напрями волонтерської діяльності дуже різноманітні. В умовах військової агресії росії проти України волонтерська допомога, зокрема, населенню та Збройним силам нашої країни є неоціненною.
Співробітники і студенти ОНМедУ також ведуть активну волонтерську роботу.
За ініціативи Студентської ради та студентського профкому ОНМедУ студенти з перших днів війни допомагають мешканцям міста й постраждалим від російської агресії продуктами, речами та медикаментами, долучаються допроєктів зі збору коштів на допомогу ЗСУ.
Одеський національний медичний університет виступив організатором безкоштовних дистанційних консультацій для хворих дітей як Одеси й області, так і для тих, хто змушений перебувати у небезпечних регіонах, де медична допомога може бути відсутня. Співробітники кафедри педіатрії № 1 спільно з Одеською асоціацією лікарів-педіатрів надають таку допомогу.
Враховуючи кризову ситуацію, ОНМедУ об’єднав психологів різних університетів Одеси та запровадив роботу Центру безкоштовної психологічної підтримки для усіх, кому потрібна допомога, а також тих людей, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в клініках міста і через постійний тиск небезпеки та переживання за близьких перебувають у стресі й депресії, відчувають панічні атаки.
З 26 лютого 2022 року кафедри симуляційних медичних технологій і медицини катастроф та військової медициниза підтримки Медичного університету Каунаса запровадили та постійно проводять тренінги з тактичної медицини за стандартами ТССС для військових, добровольців і всіх бажаючих. Сьогодні тренінги пройшли понад 6000 осіб.
У жовтні 2022 року співробітники кафедри симуляційних медичних технологій взяли участь у проекті Міжнародного медичного корпусу за підтримки Гарвардського університету з проведення тренінгів із надання невідкладної допомоги медсестрами, долікарської медичної допомоги в екстремальних ситуаціях та розширеної медичної допомоги при травмах. Нині створено умови для організації відповідних тренінгів на базі університету.
Крім того, для отримання статусу міжнародних інструкторів 8 співробітників кафедри пройшли перший етап тренінгу з розширеної медичної допомоги при травмах (ATLS) у Каунасі.
Від щирого серця висловлюємо подяку всім волонтерам!