27 жовтня — День Української писемності та мови

Плекаймо рідну мову!

День української писемності та мови традиційно пов’язаний з днем вшанування пам’ֹяті Преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, з чиїм ім’ям  пов’язують  започаткування писемної української мови.

Наша мова посідає друге місце у світі після італійської за мелодійністю. Чудовий поет-лірик Володимир Сосюра знайшов неймовірні епітети і порівняння, оспівуючи Україну, її красу: вишнева моя Україна, солов’їна її мова, адже немає співу гарнішого, ніж у солов’я.

Українською можна виразити найтонші почуття і переживання, що відгукуються у народних піснях і у творчості відомих українських співаків.

Традиційно до цього свята в нашій країні та за її межами відбувається багато заходів, присвячених українській мові. Серед них — Всеукраїнський  радіодиктант. У цей день багато українців, які хочуть перевірити знання граматики, долучаються до написання диктанту. Пишуть його і представники інших народів, які, на знак солідарності з нами, почали вивчати українську мову.

Кафедра суспільних наук Одеського національного медичного університету у 2024 році до цього свята з 22 по 29 жовтня проводить Тиждень української писемності та мови, програма якого дуже насичена: від наукових доповідей, написання диктанту національної єдності, творчих конкурсів до поетичних вечорів, вікторин та інтерактивних ігор.

Плекаймо і бережімо нашу мову  — вона у нас одна-єдина!

Відеоматеріали проєкту «Мовне питання» можна переглянути за посиланням: https://fex.net/ru/s/bynrzmv