27 січня увесь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (у перекладі з давньогрецької — “всеспалення”).
Ця дата була встановлена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році. 27 січня було обрано тому, що в цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в’язнів концтабору Освенцим, розташованого у Польщі. Крім нього, німецькі нацисти встановили по всій Європі багато інших концтаборів: Майданек, Треблінка, Маутхаузен, Собібор, Дахау, Саласпілс, Львівське, Варшавське, Доманівське гетто…
З 1933 по 1945 рік було знищено 6 мільйонів євреїв, близько чверті циган, 10 відсотків поляків, 3 мільйони радянських військовополонених, у тому числі українців, тисячі хворих людей…
День пам’яті жертв Голокосту відзначають, щоб зберегти нашу історичну пам’ять, вшановувати загиблих і запобігти повторенню подібних трагедій. Цей пам’ятний день спонукає суспільство боротися з проявами расизму, антисемітизму, ксенофобії та ненависті. Відзначення його — це заклик до єднання, розуміння цінності кожного життя та визнання важливості мирного співіснування.
Страшні події тих років знайшли своє відображення на сторінках багатьох видань. Бібліотека Одеського національного медичного університету пропонує переглянути цифрову експозицію, яка містить короткий історичний опис жахливих 40-х та книги з фонду бібліотеки. Ці книги — нелегке чтиво, але вони мають бути прочитані, про це треба знати, про це треба пам’ятати!