Коронавірус

26 лютого 2020 року в Одеському національному медичному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради.Серед безлічі важливих питань було обговорено актуальну сьогодні тему щодо коронавірусу. З доповіддю «Епідеміологічна та клінічна характеристика нового коронавірусу 2019» виступив доцент Одеського національного медичного університету, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук Олійник Дмитро Анатолійович. Завдяки нашій активній міжнародній співпраці, ми отримуємо найактуальніші офіційні дані про динаміку поширення даного вірусу та його клінічні особливості.

Отже, що відомо про коронавіруси на сьогоднішній день за офіційними даними:

 

  1. Новий коронавірус (nCoV 2019) раніше не був ідентифікований. Вірус, що викликає коронавірусну хворобу 2019 року (COVID-19), відрізняється від коронавірусів, які зазвичай циркулюють серед людей і викликають легкі захворювання, такі як застуда.
  2. За станом на 27 лютого 2019 року в світі вважаються хворими 82 294 особи, з них 78 630 випадків зафіксовано в Китаї та 3664 людини за його межами. Усього у світі від інфекції коронавірусу померло 2802 людини.
  3. Основним епіцентром в Європі стала Італія. Там було зареєстровано понад 400 хворих і 32 смертельних випадки.
  4. В Україні випадків коронавірусу на сьогоднішній день офіційно не зареєстровано!
  5. Основні шляхи поширення коронавірусу — повітряно-краплинний від людини до людини. Також людина може отримати COVID-19, торкаючись поверхні або об’єкта, на якому знаходиться вірус, а потім торкаючись свого рота, носа або очей, але це не вважається основним способом зараження вірусом.
  6. Люди вважаються найбільш заразними, коли проявляються основні симптоми захворювання. Деяке поширення може бути можливим до того, як у людей з’являться симптоми, проте це не вважається основним способом поширення вірусу.
  7. Середній інкубаційний період, згідно з офіційними даними, становить 5,2 дня (в основному від 4,1 до 7,0 днів).
  8. Основні симптоми коронавірусу — це лихоманка, виражена закладеність носа, кашель, задишка.
  9. Основним ускладненням, що розвивається при захворюванні коронавірусною хворобою (COVID 2019), є двобічна вірусна пневмонія. За деякими даними, можливість клінічного погіршення може настати під час другого тижня хвороби, за іншими — протягом місяця.
  10. Нині немає вакцини для профілактики коронавірусної хвороби 2019 року (COVID-19). Кращий спосіб запобігти захворюванню — уникнути контакту з цим вірусом. Однак слід вживати щоденних профілактичних заходів:
  11. a) уникати тісного контакту з хворими людьми;

б) не торкатися своїх очей, носа і рота;

в) залишатися вдома, коли ви хворі;

г) прикривати свій кашель або чхання серветкою, потім викидати серветку у відро для сміття;

д) чистити і дезінфікувати предмети і поверхні, яких часто торкаються, використовуючи звичайні побутові миючі засоби або серветки.

Сьогодні у ЗМІ, а також в Інтернеті величезна кількість інформації, присвяченої темі коронавірусу, що призводить до появи великої кількості дезінформації, неперевірених даних або так званих фейків. У даній ситуації дуже важливо користуватися тільки перевіреними, офіційними джерелами, не піддаватися паніці, тимчасово відмовитися від поїздок до регіонів і країн, де є епідемія коронавірусу.

На думку фахівців, є перспектива згасання інтенсивності епідемії коронавірусу до квітня-травня 2020 року. Однак, з огляду на велику кількість даних, що надходять з усього світу, остаточні прогнози давати вкрай важко.