Свято соборності відзначається у день проголошення у 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Згадаємо й ще одну важливу історичну подію — проголошення незалежності Української Народної Республіки від росії, яке відбулося у цей день, але роком раніше — 22 січня 1918 р.
Ці історичні факти вщент руйнують твердження російської пропаганди про те, що Української держави не існувало і що її створив Ленін.
Акт Злуки став подією історичного значення — об’єднання українських земель в одній державі і увінчав соборницькі прагнення обох частин країни — західної та східної, які довгий час були розділені між собою кордонами тодішніх імперій, і є основоположною віхою українського державотворення.
На жаль, через невдачу української революції 1917–1921 рр. державність зберегти не вдалося. І у XX столітті українці продовжували боротьбу за свою незалежність, яку було проголошено 24 серпня 1991 року.
На нашу країну чекали роки боротьби за право бути самостійною, незалежною, вільною, суверенною державою. Нарешті мета була досягнута, 30 років розбудови… надії на подальший розквіт України перекреслив загарбницький напад сусідньої росії, що мав на меті відібрати українські землі, знищити нашу державу та ідентичність українського народу, його історію.
Нині під окупацією знаходяться наші східні області та Крим. Триває запекла боротьба з ворогом, щоб викинути його з України назавжди.
Сьогодні, через 106 років після проголошення Акту Злуки, українці об’єднані в прагненні відстояти свою державу. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю. Це — наша спільна мета, з якою ми живемо вже три роки цієї жорстокої кровопролитної війни, наша віра і надія!
Єднаймося!