Здобувачі освіти Одеського національного медичного університету проходять інтенсивне навчання в межах шведського проєкту «Сексуальне та репродуктивне здоров’я і права молоді у воєнний та післявоєнний часи» 

В Одеському національному медичному університеті триває реалізація спільного українсько-шведського проєкту, спрямованого на підготовку кваліфікованих фахівців для консультативної роботи з молоддю з питань сексуального та репродуктивного здоров’я і прав.

Днями учасники проєкту взяли участь у тренінгах, які провела професор Ірина Могілевкіна (Уппсала, Швеція). З боку Одеського національного медичного університету проведення тренінгів забезпечувалося кафедрою акушерства і гінекології, а координувала організаційний процес доцент Катерина Ніточко. Тренінги були присвячені основам сексуального і репродуктивного здоров’я, профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та ключовим підходам до консультативної роботи з молоддю.

Програма тренінгів була насиченою та інтерактивною. Учасники розширили свої знання про основи сексуального та репродуктивного здоров’я, поняття «стать і статеві стосунки, гендер і стать», поглибили розуміння причин, шляхів передачі та методів профілактики ІПСШ, ознайомилися з доказовими методами консультування молоді, навчалися комунікаційним навичкам, необхідним для ефективної роботи з підлітками та молодими людьми.

До навчання були залучені найактивніші учасники проєкту, які у 2024 році пройшли спеціалізований онлайн курс в Університеті Даларна (Швеція): здобувачі вищої освіти медичного та стоматологічного факультетів Євген Глущенко, Анастасія Перчик, Сергій Чубрік, Кирило Письменний, Вероніка Прихідко, Валерія Українець, Любов Макаренко, Юлія Бєлова, Аліса Шевченко, Аміна Обуховська, лікар-інтерн акушер-гінеколог Єлизавета Нестеренко, лікар-інтерн психіатр Олександр Панчук. 

Окрім навчальної частини, учасники тренінгів також взяли участь у фокус-груповому обговоренні питань сексуального та репродуктивного здоров’я молоді. Такий формат дозволив здобувачам освіти поділитися власним баченням ключових проблем, обговорити виклики, з якими стикається молодь, та спільно напрацювати ідеї щодо покращення доступу до інформації та медичних послуг. Жваві дискусії продемонстрували високий рівень зацікавленості учасників проєкту та їхню готовність брати активну участь у формуванні культури свідомого ставлення до здоров’я серед молоді в Україні.

Сьогодні здобувачі освіти ОНМедУ-учасники проєкту не лише поглиблюють свої професійні знання, а й готуються стати повноцінними тренерами-консультантами, які зможуть навчати однолітків і працювати з молоддю, що потребує фахових консультацій з питань сексуального та репродуктивного здоров’я.

Проєкт реалізується за підтримки Шведського інституту_Funded by Swedish Institute.