Як відомо, 24 березня 2020 року в будівлі ректорату ОНМедУ та за місцем проживання посадових осіб, відбулися обшуки в рамках кримінального провадження за ч.5 ст.191 КК України. За версією слідства, посадові особи ОНМедУ нібито привласнили бюджетні кошти, користуючись своїм службовим положенням.
Досудове розслідування кримінального провадження 42019162030000074 від 19.12.2019 здійснюється Одеською місцевою прокуратурою за заявою так званої Наглядової ради ОНМедУ, яка була розпущена відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я України ще у 2019 році. Фактично досудове розслідування сьогодні здійснюється на підставі заяви неіснуючої юридичної особи. Слід зазначити, що більшість членів розпущеної Наглядової ради ОНМедУ приймали активну участь у спробах силового захоплення будівлі ректорату влітку 2018 року та протягом 2019 року.
Однак, не досягнувши результату спробою силового захоплення будівлі ректорату, «зацікавлені особи» неіснуючої Наглядової ради ОНМедУ розгорнули чорну піар-компанію проти незаконно звільненого ректора та окремих посадових осіб ОНМедУ. На жаль, Одеська місцева прокуратура №3 сьогодні приймає активну участь у черговій спробі незаконного захоплення влади в ОНМедУ, яку здійснюють Дубініна В.Г. та Аймедов К.В.
Це стає зрозумілим, оскільки сьогодні Одеська місцева прокуратура №3 на чолі з прокурором Острик О.В. не займається розслідуванням кримінального провадження, а намагається блокувати роботу ОНМедУ, постійно викликаючи на допит осіб, які взагалі не мають жодного відношення до будь-яких державних закупівель.
Обшук у будівлі ректорату ОНМедУ 23.04.2020 року став черговим зухвалим та істотним порушенням конституційних та процесуальних гарантій. Так, відповідно до відеозапису з камер спостереження, що розміщені на будівлі ректорату ОНМедУ встановлено, в обшуку був задіяний звільнений за прогул колишній працівник ОНМедУ Буковський.
Обшук проводився на підставі рішення слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси Шкорупеєва Д.А., що свідчить про порушення територіальної підслідності, оскільки юридична особа ОНМедУ знаходиться у Приморському районі м. Одеси, а відтак усі клопотання повинні розглядатися Приморським районним судом м. Одеси.
Мабуть, Одеська місцева прокуратура №3 на чолі зі слідчим Острик О.В не змогла обґрунтувати підстави проведення обшуку в Приморському районному суді м. Одеси та пішла шукати більш легкі шляхи в одержані сумнівного дозволу на проведення обшуку. Вважаємо, що саме цим можна обґрунтувати появу в даному кримінальному провадженні Одеської місцевої прокуратури №4, яка саме і знаходиться в Суворовському районі м. Одесі.
Одеська місцева прокуратура №3, ймовірно поспішаючи найскоріше відзвітувати про виконану роботу, навіть проігнорувала карантин та залучила до обшуку співробітників правоохоронних органів без особистих засобів індивідуального захисту — респіраторів та медичних рукавичок.
Особливу цікавість викликає невстановлена особа, яка весь час знаходилася біля прокурора Острик О.В. та одержувала від неї особисті вказівки, здійснювала незаконну відеофіксацію на власний цифровий пристрій. Ми наполягали на негайному видалення вказаної особи з місця проведення обшуку, однак прокурор Острик О.В. дуже болісно це сприймала і намагалася залишити її у будь-який спосіб, заявляючи, що це представник прокуратури. Але це є юридичним нонсенсом, оскільки діючий КПК України не передбачає такої сторони та учасника кримінального провадження.
Цікавим є й те, що коли ми почали фіксувати обличчя вказаної особи на камеру, то самопроголошений «представник» прокуратури просто втік з місця проведення обшуку. Сьогодні ми володіємо достатніми даними, які дозволяють встановити цю особу та її мисцезнаходження, про що ми повідомили додатково. Ми не виключаємо, що вказана особа пов’язана з членами розформованої Наглядової ради ОНМедУ та звільненими Дубініною В.Г. та Аймедовим К.В.
Довгий час ми намагалися отримати роз’яснення від прокурора Острик О.В., які саме документи та докази вона намагається відшукати, оскільки ухвала Суворовського районного суду м. Одеси від 23.03.2020 року не конкретизувала перелік речей, які підлягають відшуканню та вилученню. Після письмових вказівок, які прокурор Острик О.В одержала на особистий телефон, вона оголосила перелік документів, які взагалі не містилися в ухвалі суду. Але оцінку цьому буде надано пізніше.
За результатами обшуку, який завершився близько третьої години ранку наступного дня, прокурор Острик В.О. вилучила тендерну документацію, яка фактично знаходиться у відкритому доступі на сайті ПРОЗОРО, журнали вхідної документації та деякі особові справи працівників.
Адвокат ОНМедУ Володимир Мацко рекомендував утриматись від коментування інформації щодо обшуків, яка була опублікована деякими ЗМІ. Ми вважаємо так зване досудове слідство виставою та спробою реваншу рейдерів, які не залишають спроб захопити ОНМедУ. Посадові особи університету прокоментують ситуацію представникам ЗМІ, коли отримають повну інформацію про замовників та пов’язаних осіб з цим кримінальним провадженням. І це відбудеться доволі скоро.