З турботою про ментальне здоровʼя кожного українця

Продовжуємо з турботою й увагою питати «Ти як?» не тільки у рідних і близьких. Триває Всеукраїнська програма ментального здоров’я за підтримки першої леді України Олени Зеленської. Мета програми — розробити і втілити в життя план заходів щодо підтримки ментального здоровʼя нації.

Війна торкнулася кожної української родини. За статистикою 95 % українців потребують психологічної та психіатричної допомоги. Але більш вразливими залишились ті, хто до війни мав ментальні розлади і яким необхідно більше уваги спеціалістів і суспільства.

Члени СНТ кафедри психіатрії, наркологіі та медичної психології ОНМедУ провели день разом з учнями інклюзивної майстерні «Важливий кожен», яка розташована в самому серці Одеси на вул. Маразліївській, 1.

Тут люди з аутизмом втілюють свої мрії у виробах гончарного мистецтва, малюють, печуть пряники, танцюють, грають на музичних інструментах, займаються спортом.

«Так що з ними не добре?», — спитаєте ви? Ці надзвичайно талановиті і дивні люди не мають звичайних навичок соціальної адаптації: їздити в громадському транспорті, ходити по магазинах, звертатися по медичну допомогу. Такі прості для нас речі для них неможливі без сторонньої підтримки.

Згадайте пандемію COVID-19 і карантинні обмеження! Та ізоляція, яку всі ми пережили в період локдауну, для людей з аутизмом є довічною і абсолютною, оскільки більшість з них не мають друзів навіть в соціальних мережах.

Ми вважаємо, що так не повинно бути, адже кожна людина заслуговує гідного життя і має право на щастя, незалежно від стану свого здоров’я. Саме тому у 2019 році була створена благодійна студія-майстерня «Важливий кожен» — відкритий для всіх креативний простір, де ментально хворі люди проживають звичайне життя, замість того, щоб бути ізольованими у своїх домівках.

Зараз йде війна, але співзасновники майстерні продовжують допомагати людям з інвалідністю якомога легше пережити ці важкі часи. Майстерню відвідують діти, студенти і дорослі. Для кожного з них дуже важливо мати місце, яке вони можуть систематично відвідувати, навчатися, займатися творчістю, працювати та й просто спілкуватися з друзями, які у них з’явилися під час проєкту.

Члени СНТ кафедри психіатрії, наркологіі та медичної психології прийняли рішення взяти шефство над учнями інклюзивної майстерні — разом вчитись, разом розвиватись, разом до Перемоги!