Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера

21 вересня, починаючи з 1994 р., за ініціативи Міжнародної організації з боротьби із хворобою Альцгеймера у світі відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

Взагалі, вересень вважають Всесвітнім місяцем Альцгеймера. Мета заходів, що проводять у цей період, — підвищити обізнаність та оскаржити упереджене ставлення, яке зберігається в суспільстві навколо деменції.

Хвороба Альцгеймера  — нейродегенеративне захворювання, вперше описане в 1906 р. німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером. Як правило, хвороба виявляється у людей, старших за 65 років, але існує і рання форма. Хвороба Альцгеймера уражає людей незалежно від освіти, рівня життя та країни проживання. Серед відомих людей, які страждали на цю хворобу, — президент США Рональд Рейган, перший виконавець ролі Джеймса Бонда сер Шон Коннері, прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер.

Хоча це захворювання й було описане ще століття тому, вчені активно займаються його вивченням. На жаль, досі не знайдено ліків, які б забезпечили повне зцілення. Для попередження та лікування хвороби Альцгеймера зазвичай рекомендують стимуляцію розумових процесів, регулярні фізичні навантаження та спеціальний медичний догляд. Серед пацієнтів відділення неврології Університетської клініки ОНМедУ– чимало саме таких хворих.