Випускники кафедри медицини катастроф та військової медицини ОНМедУ склали військову присягу на вірність українському народові

1липня 2021 року у Військово-історичному музею 59-го Будинку Офіцерів, що на вулиці Пироговській, відбулася урочиста церемонія прийняття військової присяги на вірність українському народові студентами четвертого та п’ятого курсів Одеського національного медичного університету, які завершили навчання за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.

У своєму вітальному слові завідувач кафедрою медицини катастроф та військової медицини ОНМедУ Володимир Майданюк підкреслив: «Військова присяга – це клятва, відданість обов’язку справжніх патріотів, готових повністю віддати себе служінню своїй Батьківщині, своєму народу. Висловлюю впевненість, що ви досягнете високого професіоналізму, що тепло ваших сердець та співчуття будуть служити ідеалам добра і гуманізму».

Після прийняття присяги молодих медиків вітали їх викладачі та рідні.

Навчання на кафедрі медицини катастроф та військової медицини за програмою підготовки офіцерів запасу за власним бажанням на контрактній основі пройшли 70 студентів четвертого і п’ятого курсів.

Студенти вчилися як на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університету, так і у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону.

Вони вивчали загальновійськову підготовку, організацію медичного забезпечення військ, військову токсикологію, радіологію та медичний захист, військово-польову терапію, військово-польову хірургію, військову гігієну, військову епідеміологію, медичну допомогу пораненим на догоспітальному етапі.

На навчальному зборі виконувались практичні завдання з тактичної медицини, планування медичного забезпечення бойових дій, розгортання функціональних підрозділів етапів медичної евакуації, проведення медичного сортування та надання медичної допомоги умовно пораненим за сучасними алгоритмами і стандартами.

Кінцевими цілями навчального збору є спроможність якісно організувати заходи з медичного забезпечення та вміти надавати медичну допомогу пораненим на догоспітальному етапі в умовах ведення бойових дій чи надзвичайної ситуації з урахуванням існуючої системи лікувально-евакуаційного забезпечення та згідно основних положень нормативно-правових документів України.

Усі студенти склали комплексний іспит. Цей факт красномовно свідчить про їх рівень професійної підготовки.

Також в цьому році пройшли підготовку і нещодавно прийняли присягу 118 студентів 6 курсу, які не змогли пройти збори в минулому році в зв’язку з карантинними обмеженнями в нашій країні.

По закінченню університету студентам наказом міністра оборони України буде присвоєно військове звання «Молодший лейтенант медичної служби запасу». Деякі випускники мають намір підписати контракт зі Збройними Силами України, вступити до Української військово-медичної академії та будувати кар’єру військового лікаря.