З метою оптимізації навчального процесу і розвитку наукових досліджень в університеті Вченою радою університету прийняте рішення від 02.11.2016 р. «Про створення навчально-виробничої лабораторії молекулярної патології »
Головним заходом, який сприяє підвищенню якості навчання, визнається відповідність теоретичної і практичної частини навчальної програми сучасним вимогам. Для реалізації цього заходу в рамках навчально-виробничої лабораторії молекулярної патології здійснене комплексне переобладнання з урахуванням вимог програми навчання і наступного застосування можливостей лабораторії для проведення науково-дослідницьких робіт і участі у виконанні міжнародних програм.
Значна кількість сучасних досліджень спрямована на вивчення впливу спадковості в розвитку соматичних захворювань, злоякісних новоутворень, перебігу вагітності, досліджені спадкових аномалій та ін. Вимоги до викладання лабораторної діагностики в країнах ЄС та США передбачають, що студенти і курсанти повинні володіти методами медико-генетичних досліджень, які до останнього часу не викладались в Україні.
Для рішення цих задач найкращим рішенням є оснащення лабораторії єдиним, автоматизованим, комп’ютеризованим обладнанням, на якому можливо виконувати всі типи досліджень: гематологічні, загальноклінічні, широкий спектр біохімічних досліджень, медико-генетичні дослідження, основні показники гемостазу, електролітів, газів крові, активність ферментів і гормонів, показники обміну білків, жирів, вуглеводів, дослідження SNP і геному тощо. Лабораторія також оснащена відповідним сучасним вимірювальним обладнанням: дозаторами, цифровими центрифугами, шафами і іншими супутніми приладами.
Можливість навчання на сучасному обладнанні дозволяє засвоїти сучасні технології студентам і лікарям-інтернам, підвищити рівень зацікавленість до проходження спеціалізації і підвищення кваліфікації на базі ОНМедУ серед курсантів-лаборантів. Сучасність, якість і надійність зазначеного обладнання дозволять використовувати його при проведені на базі клініки наукових робіт.