У суботу, 17 жовтня, після тяжкої хвороби, зупинилося серце к.мед.н., доцента кафедри хірургії №1 Одеського національного медичного університету Байдана Володимира Івановича.
Володимир Іванович закінчив Одеський медичний інститут ім. М.І. Пирогова в 1972 році за спеціальністю «лікувальна справа».
Після закінчення інтернатури по хірургії з 1973 по 1979 рік працював в Ширяєвській центральній районній лікарні Одеської області. Спочатку ординатором, а потім з січня 1974 року – завідуючим хірургічним відділенням.
В 1977 році пройшов курси підвищення кваліфікації по невідкладній хірургії органів черевної порожнини в Київському Державному інституті удосконалення лікарів.
З вересня 1979 року по вересень 1981 року навчався в спеціальній клінічній ординатурі за спеціалізацією по торакальній хірургії на кафедрі хірургічних хвороб №1 Одеського медичного інституту ім. М. І. Пирогова. Після закінчення клінічної ординатури працював старшим ординатором торакального відділення Одеської обласної клінічної лікарні.
В 1983 році пройшов курси підвищення кваліфікації на базі пульмонологічного центру Київського Державного інституту удосконалення лікарів по циклу тематичного удосконалення: «Невідкладна хірургія при травмі грудної клітки». В лютому 1983 року був атестований як торакальний хірург першої кваліфікаційної категорії.
У 1984 – 1987 рр. навчався в заочній аспірантурі на кафедрі хірургічних хвороб №1 Одеського медичного інституту ім. М. І. Пирогова, після закінчення якої захистив дисертацію на здобуття ступені кандидата медичних наук у Київському Державному інституті удосконалення лікарів на тему: «Ранняя диагностика и хирургическое лечение свернувшегося гемоторакса».
В 1985 – 1989 рр. був завідуючим торакальним відділенням Одеської обласної клінічної лікарні. В лютому 1989 року атестований як торакальний хірург вищої кваліфікаційної категорії.
В листопаді 1989 року вибраний по конкурсу і зарахований на посаду асистента кафедри хірургічних хвороб №1 Одеського медичного інституту ім. М. І. Пирогова. Проводив практичні заняття та семінари із субординатурами-хірургами та студентами VI курсу медичного факультету.
Вибраний на посаду доцента кафедри госпітальної хірургії ОДМУ по конкурсу в квітні 1996 року.
Володимир Іванович був відповідальним за лікувальну роботу на кафедрі хірургії №1 та за підготовку інтернів-хірургів. Читав лекції, проводив семінари та практичні заняття з інтернами не тільки в Одеському, а й в Миколаївському філіалі. Як відповідальний за роботу з інтернами приймав участь в підготовці молодих спеціалістів на кафедрі, а також в підготовці клінічних ординаторів, магістрів, стажерів та пошукачів.
Володимир Іванович автор більше 200 публікацій, із них 12 учбово-методичного характеру, автор 12 авторських свідоцтв на винахід, 20 раціоналізаторських пропозицій. Написав розділ до підручника «Клінічна хірургія» по тематиці – «Захворювання органів грудної клітки» та розділ до підручника «Хирургия в вопросах и ответах».
Володимир Іванович був членом Вченої Ради факультету післядипломної підготовки Одеського національного медичного університету, відповідальним секретарем Одеської обласної наукової Спілки хірургів, позаштатним обласним торакальним хірургом Управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, керівником Одеського місцевого обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація торакальних хірургів України».
На честь 100-річчя Одеського державного медичного університету нагороджений срібною медаллю «За сумлінну працю» (регістр. № 139 від 20. 08. 2000 р.).
Байдан В.І. був куратором відділення торакальної хірургії Одеської обласної клінічної лікарні. Забезпечував лікувальну та консультативну допомогу хворим м. Одеси та Одеської області з патологією органів грудної порожнини. Багато років рятував життя чергуючи по санітарній авіації та медицині катастроф, надавав невідкладну допомогу хворим міста та області, виїжджав до сусідніх областей по Республіканській санітарній авіації.
Байдан Володимир Іванович по праву вважається одним із найкращих торакальних хірургів України. Виконував операції найвищої хірургічної складності: пластику бронха, пластику стравоходу, видалення пухлин межистіння та складних пухлин легень і грудної клітки, рятував життя при найскладніших торакоабдомінальних пораненнях. Був одним із засновників відеоторакоскопічної хірургії в Україні.
Вніс великий вклад у лікування ускладнених травм грудної клітки, про результати лікування неодноразово доповідав на різних конференціях, у тому числі і з міжнародною участю. По праву вважався одним із найкращих торакальних хірургів України.
За час лікарської діяльності врятував сотні життів, виконуючи найскладніші оперативні втручання, консультував хворих у відділеннях обласної клінічної лікарні, обласній консультативній поліклініці та лікувальних закладах міста та області.
Володимир Іванович назавжди залишиться в нашій пам’яті як світлий, добрий і чуйний чоловік, вимогливий і доброзичливий керівник, і професіонал високого класу, який виконував найскладніші операції і врятував не одну сотню життів вдячних пацієнтів.
Колектив кафедри і відділення торакальної хірургії висловлює свої щирі співчуття рідним і близьким Володимира Івановича. Його передчасний відхід є для нас великою і непоправною втратою.
Попрощатися з Володимиром Івановичем всі бажаючі зможуть у вівторок, 20 жовтня, о 11.30 за адресою вул.Заболотного 26-32 (Одеське обласне патологоанатомічне бюро).