ОНМедУ: відбулось останнє у 2023/2024 навчальному році засідання Вченої ради

27 червня відбулось останнє у 2023/2024 навчальному році засідання Вченої ради ОНМедУ, на якому було обговорено низку важливих питань життєдіяльності університету.
Почалося засідання з урочистої частини. Голова Вченої ради Валерій Запорожан привітав з отриманням Почесної відзнаки Одеського міського голови професора Бориса Запорожченка, вручив Почесні грамоти Одеської міської ради професорам Євгену Опрі, Григорію Кривді й Володимиру Майданюку за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм і значний внесок у розвиток освіти і науки з нагоди Дня науки України.
Вчена рада затвердила підсумки випускної атестації здобувачів вищої освіти у 2024 році. Голови екзаменаційних комісій зазначили, що більшість студентів якісно підготувалися до проведення тестового державного іспиту КРОК-2 та ОСКІ. Порівняно з попередніми роками підвищилась якісна успішність та середній бал з усіх спеціальностей. Такі результати стали можливими завдяки поетапній підготовці здобувачів, які на додачу до отриманих під час навчання в університеті знань могли систематизувати їх під час консультацій на кафедрах та ознайомитись з проведенням ОСКІ під час пробного іспиту із проходженням усіх типів запланованих станцій.
Вчений секретар Петро Антоненко ознайомив Вчену раду з пропозицією кафедри сімейної медицини та поліклінічної медицини звернутися з клопотанням до міського голови Одеси Геннадія Труханова про вшанування пам’яті та увічнення імені випускника і колишнього співробітника ОНМедУ Віталія Синенка — назвати його ім’ям квартал, де він проживав, а саме за адресою Велика Арнаутська, 6. Віталій Синенко з перших днів війни долучився до захисту нашої Батьківщини, рятуючи життя поранених бійців під час евакуації. За сумлінне виконання службових обов’язків, особисті старанність, стійкість, високий професіоналізм від командування отримував подяки, грамоти, був нагороджений медаллю «За вірну службу» та хрестом «Честь і слава». Загинув 16 травня 2023 року під час проведення евакуації поранених захисників з передової у районі Бахмута. Посмертно був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Клопотання було схвалено одноголосно.
З детальним звітом стосовно гуманітарної освіти і виховної роботи в ОНМедУ протягом 2023/2024 навчального року виступив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Костянтин Талалаєв. За його словами, протягом останнього року відзначався ріст зацікавленості співробітників і здобувачів вищої освіти ОНМедУ до громадянських соціально значущих та волонтерських ініціатив, спостерігались посилення патріотичної діяльності, поява нових поглядів та ставлення до історії, культури, релігії, традицій та звичаїв українського народу. Загалом поточну роботу з гуманітарної і виховної роботи в ОНМедУ, впроваджені заходи із забезпечення функціонування української мови як державної в ОНМедУ протягом 2023/2024 навчального року можна вважати задовільною.
Були обговорені та затверджені «Комплекс заходів з організації навчального процесу у 2024/2025 навчальному році», плани роботи університету, зміни до правил прийому до ОНМедУ в 2024 році та низка важливих Положень, що регламентують навчальний, науковий та лікувальний процеси.
Також Вчена рада підтримала створення разових спеціалізованих рад із захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня «доктор філософії» та рекомендувала до друку шість навчальних посібників та одну методичну рекомендацію, розроблені за участі співробітників університету.
На завершення голова Вченої ради Валерій Запорожан висловив подяку усім співробітникам університету за сумлінну працю та побажав добре відпочити, щоб у вересні з новими силами та ідеями повернутися до роботи.