ОНМедУ — один з лідерів за контингентом іноземних студентів, практичній підготовці і працевлаштування випускників

Одеський національний медичний університет утримує лідерські позиції в Україні в напрямку підготовки іноземних студентів та працевлаштування випускників. Про це повідомлялося під час медіа-марафону «Навчання – світло».
Наразі в ОНМедУ навчається 3 тисячі іноземних студентів. За цим показником університет займає 4 місце серед вишів України. За словами декана міжнародного факультету, доцента кафедри патологічної анатомії, кандидата медичних наук Едуарда Бурячківсього, незважаючи на пандемію COVID-19, Одеський університет втримує таку кількість студентів та продовжує залучати нових, гарантуючи їм якісну професійну підготовку. «Ми комбінуємо академізм з сучасними освітніми технологіями. В нас потужне симуляційне обладнання, ми одними з перших впровадили об’єктивний структурований клінічний екзамен, який відповідає всім світовим вимогам і відображає дійсний рівень студентів. Наші іноземні студенти складають цей іспит на високому рівні. Наприклад, два роки тому наш студент з Індії зайняв перше місце за кількістю балів серед усіх випускників іноземних вишів, які в Індії складали іспит з присвоєння кваліфікації», — повідомив Едуард Бурячківський.
Одеський національний медуніверситет забезпечує студентам всіх факультетів якісну практичну підготовку. «Багато років поспіль вкладаються чималі кошти в придбання сучасної апаратури. У нас відкриті найсучасніший науково-дослідний інститут, генетико-молекулярний інститут клітинної патології. Тому наші студенти мають всі умови для розвитку саме практичних навичок», — наголосив завідувач кафедри клінічної хімії і лабораторної діагностики, заступник голови приймальної комісії Геннадій Степанов.
Зі свого боку декан фармацевтичного факультету Володимир Анісімов додав, що майбутні фармацевти і провізори займаються в учбовій аптеці, а також проходять практику в аптеках і на фармацевтичних виробництвах. Симбіоз теоретичної і практичної підготовки гарантує студентам факультету високий попит на ринку праці. «Професія дуже затребувана. Ми в постійному контакті з аптеками, фармкомпаніями. На старших курсах до нас приходять роботодавці, проводят майстер-класи, обирають студентів на стажування і роботу. Працевлаштування у нас досягає 100%», — сказав Володимир Анісімов.
Він також детальніше зупинився на правилах вступної кампанії-2021. ОНМедУ оголошує набір серед українських і іноземних громадян на підготовку фахівців з вищої освіти в межах ліцензії ліцензійного обсягу при наявності ліцензії на перший курс спеціальності: медицина, стоматологія, фармація. Крім цього, оголошується набір на 2 курс вступників, які мають диплом молодшого спеціаліста — медсестринства, молодшого спеціаліста по фармації, молодшого спеціаліста по стоматології. Для вступу на перший курс в залежності від спеціалізації необхідно скласти іспити з української мови, математики, біології, хімії, фізики (останні три на вибір). Для вступу на 2 курс необхідно мати сертифікат з української мови та іншого предмету, що виносяться на ЗНО (історія, хімія, фізика, тощо). Крім того, необхідно скласти комплексний іспит, більше інформації про нього опубліковано на сайті ОНМедУ. Володимир Анісімов також нагадав: в цьому році в усіх вишах України приймаються сертифікати ЗНО, починаючи з 2018 року.