Національний тиждень безбарʼєрності

Вперше в Україні, з 19 травня Міністерством культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності на виконання заходу 14 завдання 23 плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації «Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» заплановане проведення Національного тижня безбарʼєрності.

Мета проведення Національного тижня безбарʼєрності – сприяти формуванню в українському суспільстві культури безбар’єрності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію позитивних прикладів рівності можливостей для всіх суспільних груп.

22 травня Cпівробітники бібліотеки ОНМедУ приймали участь у тренінгу в  рам­ках На­ціо­наль­но­го тиж­ня без­бар’єр­ності, за­про­вадже­но­го Мі­ні­стер­ством куль­ту­ри та стра­те­гіч­них ко­му­ні­ка­цій Ук­ра­їни, якій відбувся в головному читальному залі ОННБ.

На тренінгу учасники  слухали доповідь «Безбар’єрність як цінність: можливості та перспективи бібліотек і закладів культури у створенні безбар’єрного простору» регіонального координатору Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеському регіоні, керівник центру ментального здоров’я ОДА Ганни Величко,

А також присутні ознайомились з оглядом книжкової виставки «Бібліотека : рівні можливості для всіх» з фондів ООНБ, інформаційними ресурсами із питань без­бар’єр­ної грамотності:

Довідник безбар’єрності  та Гайд безбар’єрних подій, які презентувала провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності ОННБ Наталія Броварська.

Наприкінці заходу до бібліотеки Одеського національного медичного університету було передано брошуру «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам», яка вже доступна будь-якому користувачеві бібліотеки.

Бібліотека Одеського національного медичного університету  пропонує доступ до тематичних інформаційних матеріалів з питань безбар’єрності .