Делегація Одеського національного медичного університету, на чолі з першим проректором, професором Валерією Марічереда, взяла участь у другій зустрічі міжнародного консорціуму проєкту Erasmus+ «Симуляційна медицина та сценарно-орієнтоване навчання» (SimS). Захід відбувся з 2 по 5 травня в Університеті Аристотеля у м. Салоніки, Греція.
Представники університету, перший проректор Валерія Марічереда, в.о. керівника НВК ІТНІ Юрій Петровський, завідувач кафедрою симуляційних медичних технологій Олександр Рогачевський та доцент кафедри симуляційних медичних технологій Михайло Первак, відвідали тренінги з моделювання та сценарного навчання екстреній медичній допомозі, навчанню роботі на платформі OpenLabyrinth, ознайомилися з інноваційними технологіями задля розробки та оцінки віртуальних сценаріїв, зокрема, у тренінгах: «Навчання на основі сценарію», «Швидка допомога», «Психологічна підтримка та екстрене втручання», «Розвиток цифрових моделей пацієнтів». Вони взяли участь у дисемінаційних заходах і обговореннях щодо підвищення якості навчання з надання невідкладної допомоги.
На зустрічі представники університету представили досвід проведення освітньої діяльності та симуляційного навчання в нашому університеті під час військової агресії, а також власну електронну систему реєстрації практичних навичок. Протягом тренінгу було проведено обмін досвідом роботи з симуляційним центром університету Аристотеля (м. Салоніки, Греція), отримано інформацію про авторські методики створення сценаріїв для симуляційного навчання в університеті Сантьяго (Іспанія), засвоєно діджиталізовану методику створення навчальних медичних кейсів OpenLabyrinth.
Нагадуємо, що Erasmus+ програма SimS розпочалась у січні 2023 року та завершиться у грудні 2025 року. Учасниками цієї програми є десять партнерів, в тому числі університети з Іспанії, Литви та Греції. Одеський національний медичний університет є відповідальним за дисемінаційну стратегію проєкту SimS. Фінансування проєкту здійснюється за рахунок Європейської комісії та Erasmus+ Capacity Building in Higher Education, що розвиває потенціал європейських університетів.