Урологічні патології молодіють. Якщо раніше сечокам’яна хвороба, доброякісні та недоброякісні зміни передміхурової залози, нирок, сечового міхура були характерними для чоловіків у 70-80 років, тепер все частіше зустрічаються у чоловіків після 40 років.
Кандидат медичних наук, лікар-уролог вищої категорії, доцент кафедри урології ОНМедУ Леонід Іванович Красилюк наголошує: з молодого віку чоловікам варто привчати себе до відповідального ставлення до здоров’я. «Моя особиста статистика: з 10 чоловіків, які потрапляють до лікарні, 8 приводять дружини, 1 — дочка або друг і тільки 1 приходить сам. А захворювання краще попередити, діагностувати на ранніх стадіях», — каже Леонід Красилюк.
Після 45 років кожен чоловік має обрати уролога та раз на рік моніторити своє здоров’я. Зокрема, здавати аналіз на онкомаркер, проводити обстеження. В Одесі діє міська програма: безкоштовний скринінг недоброякісних змін передміхурової залози, УЗД нирок, передміхурової залози, сечовий міхура. «Декілька базових аналізів, збір анамнезу, огляд у уролога — недорогий і інформативний спосіб раннього виявлення проблем», — каже Леонід Красилюк.