У четвер, 15.02.18, на кафедрі акушерства та гінекології №1 (завідувач- професор Гладчук Ігор Зіновійович) відбувся черговий захід «Дискусійний клуб: Насильство. Сексуальні домагання. Discussion Club: Rape. Sexual abuse» за участю іноземних та вітчизняних студентів.
Кафедрою акушерства та гінекології №1 були запропоновані та проводяться регулярні дискусійні зустрічі англійською мовою за акушерсько-гінекологічною тематикою для вітчизняних та іноземних студентів. Керівництвом університету, деканатом медичного факультету №1, міжнародним деканатом і кафедрою акушерства та гінекології №1 були створені всі умови для комфортного спілкування та обміну думками. Завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 професор Гладчук Ігор Зіновійович привітав учасників дискусійного клубу і побажав плідної праці. Під час обговорення кожен студент мав змогу висловити свою точку зору перед аудиторією.
Цю непросту тему студенти обговорювали спільно з викладачами кафедри акушерства та гінекології №1 та судової медицини.
В якості модераторів виступали заступник декану медичного факультету №1 доцент Уманський Дмитро Олександрович, завуч кафедри акушерства та гінекології №1 професор Волянська Алла Георгіївна, доцент Каштальян Марина Михайлівна, асистент Садовнича Олена Олександрівна, асистент Каштальян Наталія Михайлівна, член Ради Товариства Молодих Вчених Добровольський Андрій.
«Едине що потрібно для тріумфу лиха – це щоб хороші люди нічого не робили» (Едмунд Берг) – процитував класика доцент кафедри судової медицини Дмитро Уманський. Ця фраза визначила напрямок подальшого спілкування. Яку емоційну підтримку ми маємо надати жертвам насильства? Яка роль сімейного лікаря при контакті з жертвами сексуальних домагань? Які гінекологічні ознаки насильства та медичні ускладнення сексуальних домагань? Що робити задля попередження насильства? – на такі непрості питання спільно намагалися знайти відповідь під час емоційної дискусії.
Студенти 6 курсу міжнародного факультету Салман Гур Амір та Мреісат Лоаі ознайомили всіх присутніх із матеріалами ВООЗ щодо надання всебічної допомоги жертвам насильства: дітям, біженцям, під час бойових дій, дорослим чоловікам та жінкам.
Оволодіння (вивчення,опанування) іноземними мовами на рівні вільного спілкування займає провідну позицію у стратегії інтеграції українських студентів-медиків та молодих вчених в міжнародну наукову спільноту. Здатність приймати участь у дискусії, формулювати та відстоювати власну точку зору з використанням сучасної міжнародної медичної термінології сприяє підвищенню комунікативних навичок у майбутніх лікарів.
Надана можливість вільного спілкування із проблемних питань отримала дуже схвальні відгуки студентської спільноти та відкрила нові горизонти для наступних засідань.
Кафедра акушерства та гінекології №1 щиро запрошує всіх бажаючих приєднатись до участі у наступних засіданнях дискусійного клубу!