Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору

23 листопада 2024 року в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору, встановлений    згідно з Указом Президента України  Л. Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 р.

У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив величезний злочин  Голодомору — геноцид українського народу. Внаслідок цього Голодомору, а також масових штучних голодоморів 1921–1923 та 1946–1947 років, Україна втратила мільйони людських життів. За оцінками демографів, загальна кількість жертв у державі  становила 3–7 млн.

Метою цього злочину було знищення українського народу як нації.

Комуністичний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду людей за  межі охопленої голодом країни, згортання торгівлі селянами та репресії проти  всіх незгодних створив для українців умови, які були несумісні з нормальним життям. Це було масове  заплановане вбивство населення штучним голодом, яке замовчувалося радянською владою, про це заборонялося навіть згадувати.  Між тим радянська влада мала запаси зерна і під час Голодомору експортувала його за кордон, а сама відмовлялась приймати допомогу для голодуючих від іноземних країн.

Цього року ми втретє вшановуємо пам’ять жертв комуністичного геноциду в умовах страшної війни. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: ті, хто сьогодні чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви — гідно вшановані.

Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, національні надбання. Як Сталін у XX, так і Путін — у XXI сторіччі вдався до геноциду, адже інші методи упокорення українського народу не діють. Сталін організував тотальну конфіскацію харчів, блокаду і посилення терору. Путін — повномасштабне вторгнення, зі звірствами, порушенням міжнародних законів та звичаїв ведення війни, терором, масовими  вбивствами, умисними нападами на укриття та гуманітарні коридори, бомбардуванням житлових районів.

І тому наша пам’ять про Голодомор в умовах нинішньої російської агресії є чинником суспільного згуртування українців і світової спільноти проти агресора.

Цього року вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та  підтримуй воїнів».

23 листопада о 16-й годині пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голодомори. А з настанням темряви українці запалять свічки пам’яті — на підвіконнях у своїх домівках або на роботі, в офісах. Адже кожний вогник у вікні — це вияв нашої скорботи і пам’яті.

А також до цієї події бібліотека Одеського національного медичного університета пропонує Вам переглянути цифрову фотовиставку та оновлену віртуальну книжкову експозицію, що присвячені подіям нещадних, голодних, жорстоких 30-х, 40-х років минулого століття…