Сьогодні, 9 березня, відзначається пам’ятна дата — 208 річниця з дня народження великого українського поета, прозаїка, мислителя, художника, громадського діяча Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА.
Як гостро актуальні для нас ці рядки великого поета:
Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
В поезії нашого Кобзаря є ще багато подібних пророцтв, наче він міг бачити крізь століття…Та саме зараз, коли орди руських окупантів сунули на нашу землю, багато з нас згадують його життєвий шлях і його твори. “Заповіт”, “Думи мої, думи”, “Реве та стогне Дніпр широкий” відгукуються у серцях співвітчизників, які стали на захист нашої Батьківщини від нечисті та зла, що прийшли на українську землю.
Тарас Шевченко своєю творчістю довів, що слово може бути сильнішим навіть за зброю, тому що пробуджує могутні духовні сили народу.
Його поезія віднайшла визнання в усьому світі та перекладена більше ніж на сто мов, де знають і вивчають його “Кобзар” — першу збірку поезій, яка стала подією в українській літературі.
“Кобзар” був улюбленою книжкою в будь-якій селянській хатині, її завертали у рушник і ставили поруч з іконами, неначе святиню, по ній селяни вчилися читати і запам’ятовували поетичні рядки.
Шевченко був поруч з політв’язнями царського режиму і в таборах з дисидентами 60-х років, в еміграції чи засланні кращих синів українського народу. Він був прикладом незламності на Майдані, в окопах, на руїнах Донецького аеропорту, разом з кіборгами і зо всіма українцями, які залишилися на окупованій території.
І зараз Тарас Шевченко — з нами, з українським народом як символ мужності, сили та відваги, які нам так потрібні зараз.
Слава тобі, Тарасе!
Слава Україні!