31 січня 2020 року за ініціативи ректора Запорізького державного медичного університету професора Юрія Колесника в режимі онлайн-конференції відбувся Всеукраїнський науково-практичний Круглий стіл «Медична практика, освіта та наука: правові проблеми взаємодії в умовах трансформації охорони здоров’я» за участі керівників усіх вищих медичних навчальних закладів України. У заході взяли участь також представники Одеського національного медичного університету – в. о. проректорів з науково-педагогічної роботи професори Руслан Вастьянов і Анатолій Сон, проректор з науково-педагогічної роботи (з міжнародних зв’язків), професор Валерія Марічереда, завідувачка навчально-методичного кабінету Ганна Чернявська та декани факультетів.
У рамках Круглого столу у зв’язку з трансформацією галузі охорони здоров’я керівники медичних закладів країни обговорили пакет проектів нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення організації лікувальної роботи клінічних кафедр закладів вищої (післядипломної) медичної освіти та науково-дослідних установ, правові аспекти діяльності університетських клінік та інші організаційно-правові питання забезпечення практичної складової підготовки кваліфікованих медичних кадрів. Конкретні пропозиції стосовно доцільності перегляду умов вступу до вищих медичних навчальних закладів, перегляду умов роботи лікарів-інтернів і молодих лікарів у медичних закладах, правового статусу університетських клінік, підготовки та атестації наукових кадрів тощо висловили ректори Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова, Івано-Франківського національного медичного університету, Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, Львівського національного медичного університету імені
Д. Галицького, Національної фармацевтичної академії та інші.
Позицію Одеського національного медичного університету озвучив
в. о. проректора з науково-педагогічної роботи професор Руслан Вастьянов. Він привітав колег, акцентував увагу присутніх на важливості організованого заходу і констатував необхідність державного підходу до розв’язання проблеми врегулювання ситуації, яка склалася сьогодні. Медична реформа, старт якої дало попереднє керівництво Міністерства охорони здоров’я, суттєво лімітувала лікувальні можливості вищих медичних закладів та зробила практично неможливим здійснення нормальної лікувальної роботи на кафедрах та на базах, розташованих у медичних закладах. Незрозумілим у світлі медичної реформи є статус приміщень, які займають (орендують) кафедри на базах лікарень міста.
У цьому аспекті, як зазначив представник нашого університету, важливим є донесення спільної позиції керівництва медичних вишів до МОЗу, інших міністерств, які мають відношення до реалізації медичної реформи, до профільного комітету Верховної Ради України, офісу Президента країни для втілення в життя ідей та пропозицій, висловлених від імені робочих груп і колективів усіх вищих медичних навчальних закладів України.
Запропоновані під час Круглого столу правки і доповнення до розроблених документів будуть у якнайкоротші терміни опрацьовані й подані на розгляд до профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я, народним депутатам.