Керівництво Одеського національного медичного університету у судовому порядку відстоює конституційне право багатотисячного колективу на отримання заробітних плат. Про це в ефірі 7 каналу ; повідомив проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат медичних наук, доцент Костянтин Талалаєв.
Зокрема, до Печерського районного суду Києва спрямовано більше 300 позовів. Відповідачем, у тому числі, є Міністерство охорони здоров’я та персонально в.о. міністра Уляна Супрун. Позови розглядають 7 суддів. Костянтин Талалаєв додав, що Одеський національний медичний університет керується виключно нормами діючого законодавства: законами України в галузі освіти та Конституцією, стаття 43 якої гарантує громадянам право на труд та отримання відповідної винагороди. «Те свавілля, яке вчинила Уляна Супрун, як раз і підпадає під санкцію цієї статті, я і саме очільники міністерства мають нести відповідальність. Вони заблокували виплату зарплат», — додав в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Олег Тарабрін.
Він висловив переконання, що судова система дасть справедливу правову оцінку діяльності очільників Міністерства охорони здоров’я, як це вже зробило українське суспільство. Він нагадав, що за підсумками соціального дослідження, проведеного авторитетним і незалежним Центром Разумкова, медична реформа виявилася лідером антирейтинга урядових реформ. Свою думку з цього питання одесити також висловили на президентських виборах: чинну владу підтримали лише 9% виборців.