Серед трьох офіційних державних символів України — герба, прапора та гімна — Державний герб посідає особливе місце.
У нашого Герба — Тризуба — тисячолітня історія. В стародавні часи він був знаком княжого роду Рюриковичей, його зображення знаходять на монетах часів Київської Русі, у 1917–1921 роках він був гербом Української Народної Республіки. В СРСР Тризуб був заборонений як «націоналістичний знак».
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила в якості Малого Герба національний символ України — золотий Тризуб на синьому щиті. Ст. 20 Конституції України визначає його як «знак Княжої держави Володимира Великого». Обравши знак Володимира Великого як національний символ, українці затвердили існування свого прадавнього коріння та історичне правонаступництво нашого державотворення.
Проте Конституцією України передбачено і Великий Герб, складовою частиною якого є Малий Герб. За роки незалежності відбулося чимало конкурсів на кращий ескіз Великого герба та дискусій з приводу того, яким він має бути. Мова йшла і про те, що Великий Герб повинно використовувати у вищих державних інституціях, наприклад, в офіційній резиденції президента.
Сьогодні, у найскладніші часи історії України, коли вже рівно три роки триває страшна війна, Державний Герб України набуває ще більш високого значення як символ країни, яка відстоює свою свободу.