Волонтерська діяльність

Співробітники і студенти ОНМедУ ведуть активну волонтерську роботу.

За ініціативи Студентської ради та студентського профкому ОНМедУ студенти з перших днів війни допомагають мешканцям міста й постраждалим від російської агресії продуктами, речами та медикаментами, долучаються до проєктів зі збору коштів на допомогу ЗСУ. Для цього було облаштовано волонтерський штаб на базі гуртожитку 1/1 на вулиці Ядова, куди наші студенти та всі небайдужі люди приносили найнеобхідніші продукти, медикаменти та теплі речі.

  • Зібрали близько 7 ящиків гуманітарної допомоги.
  • Закупили павербанки для нашого рідного ОК «Південь».
  • Забезпечили необхідними продуктами 28 механізовану бригаду та дитячий будинок на Макаренко, 20.
  • Одеську обласну дитячу клінічну лікарню забезпечили дитячим харчуванням.
  • Вдалося оформити допомогу з Німеччини для університетської клініки на Валіховському провулку, куди привезли щонайменше 390 ящиків з медикаментами і медичною апаратурою.

Як відомо, на початку війни були найбільш масові евакуації з гарячих точок України, і Одеса приймала багато біженців, тому студенти організували на залізничному вокзалі медичний пункт, куди закупали необхідні медикаменти і де чергували, зустрічали переселенців і надавали їм необхідну допомогу.

Зараз волонтерська робота продовжується, студентський профком як і раніше надає гуманітарну допомогу.

Одеський національний медичний університет виступив організатором безкоштовних дистанційних консультацій для хворих дітей як Одеси й області, так і для тих, хто змушений перебувати у небезпечних регіонах, де медична допомога може бути відсутня. Співробітники кафедри педіатрії № 1 спільно з Одеською асоціацією лікарів-педіатрів надають таку допомогу.

Враховуючи кризову ситуацію, ОНМедУ об’єднав психологів різних університетів Одеси та запровадив роботу Центру безкоштовної психологічної підтримки для усіх, кому потрібна допомога, а також тих людей, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в клініках міста і через постійний тиск небезпеки та переживання за близьких перебувають у стресі й депресії, відчувають панічні атаки.

З 26 лютого 2022 року кафедри симуляційних медичних технологій і медицини катастроф та військової медициниза підтримки Медичного університету Каунаса запровадили та постійно проводять тренінги з тактичної медицини за стандартами ТССС для військових, добровольців і всіх бажаючих. Сьогодні тренінги пройшли понад 6000 осіб.

У жовтні 2022 року співробітники кафедри симуляційних медичних технологій взяли участь у проекті Міжнародного медичного корпусу за підтримки Гарвардського університету з проведення тренінгів із надання невідкладної допомоги медсестрами, долікарської медичної допомоги в екстремальних ситуаціях та розширеної медичної допомоги при травмах. Нині створено умови для організації відповідних тренінгів на базі університету.
Крім того, для отримання статусу міжнародних інструкторів 8 співробітників кафедри пройшли перший етап тренінгу з розширеної медичної допомоги при травмах (ATLS) у Каунасі.

Двадцять українських викладачів та лікарів різних спеціальностей з Одеського, Львівського, Буковинського медичних університетів та медичного факультету Ужгородського національного університету пройшли навчання в Литовському університеті наук про здоров’я (ЛУНЗ) з надання допомоги важкопораненим. Лікарі вивчали методи єдиної та максимально ефективної роботи в умовах війни за американським курсом ATLS Американського коледжу хірургів, який ЛУНЗ та його партнери мають право викладати в Литві, але не можуть цього зробити в Україні. Курс встановлює міжнародний стандарт надання допомоги при особливо тяжких травмах, організації роботи травматологічних бригад і системи травматології. В складі делегації в ОНМедУ у тренінгу взяли участь 8 спеціалістів.

Представники Одеського національного медичного університету за сприяння Центру судово-медичних експертиз Університетської клініки Лозанни (Швейцарська Конфедерація) передали аплікатори та FTA-картки для відбору та збереження зразків буккального епітелію слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Одеській області.

В Одеському національному медичному університеті створено Центр допомоги військовослужбовцям та їхнім близьким, а також українцям, які постраждали від насильства на тимчасово окупованих територіях. Мобільна бригада, що включає психіатрів та медичних психологів кафедри психіатрії та наркології, надає необхідну профільну медичну допомогу та проводить психологічне консультування.
Контактні телефони спеціалістів Центру:
Тетяна — (067)7981732
Євген — (067)9920420
Андрій — 0677136097
Діана — 0634991144
Ольга — 0953936484
Елліна — 0674865760 (Viber)
Олексій — 0963169050 (Viber)
Ксенія — 0973268436 (Viber)

Студенти-волонтери Одеського національного медичного університету активно допомагали у проведенні щеплення населення від COVID-19. Загалом це є дуже корисною практикою для студентів як молодших, так і старших курсів. Окрім того, майбутні лікарі зробили свій вклад у спільну справу, допомагаючи своїм колегам, яким теж потрібна підтримка, враховуючи ті величезні зусилля, що вони прикладають для врятування людського життя.

Напередодні Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна, який Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня, в бібліотеці було ініційовано проект «Творимо добро для дітей Сонця». Мета проекту – допомога благодійній організації «Дім сонця», зусилля якої спрямовані на підтримку дітей з синдромом Дауна.
Працівниками бібліотеки було передано до центру канцелярське різноманіття – альбоми, розмальовки, кольоровий папір, олівці тощо.

У жовтні 2022 року стартував проєкт «Наукою вишиваємо Україну», одним з кураторів якого є асоційований член Ради Товариства молодих вчених ОНМедУ, к. мед. н., асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології, лікар зі спортивної медицини та фізичної і реабілітаційної медицини Олена В’ячеславівна Філоненко.
Проєкт ініційовано Радою МУ при МОН та координується Радою МУ при ООВА. Від ОНМедУ приймають участь: Філоненко О. В., Добровольський А. Л., Мазніченко Є. О., Зарецька А. В. та Лисенко А. Г., Єлісеєва Є. О., Осінцева В. І. Планується створити вишиту мапу України розміром 3х5 м, яку буде оздоблено рамою. Для цього знадобиться майже 7 км ниток різних кольорів, розділених на три частини кожна. Для створення 2 000 000 елементів вишивки приймуть участь від 50–100 майстринь- та майстрів-науковців з усіх областей. Почесне слово для офіційного старту проєкту було надано начальнику ООВА Максиму Михайловичу Марченку.
Звернулися до молодих науковців також голова Одеської обласної ради Григорій Віталійович Діденко та директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Анатолійович Лончак.
Поважні гості зробили перші хрестики на полотні Одеської області та у своєму житті.
Велика шана і подяка усім учасникам заходу!

У 2023 році волонтерський рух в Одеському національному медичному університеті продовжує активну роботу. До гуманітарної діяльності долучились десятки студентів і співробітників університету.

Вони збирають медикаменти, продукти, необхідний одяг та передають гуманітарну допомогу бійцям, а також дітям і дорослим з Миколаєва, Запоріжжя, Херсона, плетуть маскувальні сітки, виготовлюють теплі речі.

Співробітники університетської бібліотеки у 2023 році долучилися до Всеукраїнського мегазбору пластикових кришок HDPE (кошти від їх переробки підуть на купівлю БПЛА для ЗСУ), тому що вважають, що їх прямий обов’язок підтримувати хлопців і дівчат на фронті. Адже кожна їхня гривня рятує життя, літає дронами, їздить реанимобилем та влучно стріляє.

В умовах війни, коли кров – це мабуть одна з найважливіших складових виживання воїнів ЗСУ на полі бою, Одеський Національний медичний університет проводить День донора не тільки за календарним розкладом, а так часто, як в цьому виникає потреба.

Прямо у приміщенні медичного закладу  працює справжня станція з переливання крові. А в якості добровільних донорів завжди дуже активно виступають співробітники і здобувачі вищої медичної освіти ОНМедУ.

Допомагають студенти і людям похилого віку, що має велике значення як для студентів, так і для літніх людей.

Здобувачі вищої освіти регулярно організовують лекції про різні захворювання, способи їх попередження та лікування, а також розкривають секрети довголіття.

Робота студентів з людьми похилого віку сприяє обміну знань та досвідом між поколіннями, допомагає людям похилого віку почуватися більш соціально активними та важливими, а майбутнім лікарям дає можливість набути цінного досвіду взаємодії з різноманітними людьми та розвивати соціальні навички.

Наприкінці 2023 року студентське самоврядування ініціювало новорічну благодійну акцію. Здобувачі вищої освіти і співробітники університету привітали захисників нашої держави з новим 2024 роком та подарували речі першої необхідності:

  • устілки з підігрівом (для того, щоб ноги не мерзли в холодну погоду);
  • рукавички будівельні (для усіляких робіт з металом, землею, інструментом);
  • косметичні засоби для догляду за шкірою в умовах холоду та обвітрювання;
  • протеїнові батончики.

Бійці оцінили увагу та подарунки від ОНМедУ , тому висловили свою вдячність у відео зверненні.